Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

O KLUBU

  Florbalový klub TJ Baník Sokolov vznikl v roce 2003, kdy odehrál svojí první sezónu v Karlovarském přeboru. Jako úplný a nezkušený nováček mezi týmy byl snadnou kořistí pro soupeře a výher si moc neužil. Svojí premiéru začal tedy utrápeně a jasně skončil na chvostu tabulky. Následující rok pořád hledal svojí tvář a sbíral jako tým zkušenosti a už postupně dokázal potrápit i favorizované týmy a po hodně nevyrovnaných výkonech na konci sezóny obsadil předposlední místo v tabulce týmu.

  Od sezóny 2005-2006 se začal tvořit silný a ambiciózní tým, který začínal pomýšlet na úspěchy. Veliký podíl na tom měl příchod nového trenéra, který do týmu vnesl disciplínu a vytvořil kostru družstva z lidí, kteří měli zájem hrát a prát se o úspěch. Tato sezóna byla pro Sokolov zlomová a z outsidera se náhle stal hladový stroj. Konečné druhé místo bylo úspěchem a odrazovým můstkem do příštích let. Následující rok měl Sokolov blízko k postupu, dlouhou dobu vedl tabulku a skoro se už slavilo, jenže tým nezvládl svoje poslední utkání a o postup nakonec přišel při stejném počtu bodů na horší vzájemnou bilanci s FBC Mariánskéma Lázněma.

  Rok 07-08 byl rokem dalších nových zkušeností. Karlovarský kraj se spojil s Plzeňským a tak bylo náhle více silnějších a hlavně neznámých týmů. Sezóna se dá považovat za úspěšnou, ale i za smolnou. Sokolov si udělal v soutěži dobré jméno a umístil se na třetím místě, škodou ale bylo, že mu opět unikl postup a tentokrát o jeden bod.

  Od roku 08-09 se úspěchy Sokolova začali psát zlatým písmem, posílený o hráče začal sezónu suverénně a s čím dál vyšším sebevědomím ničil soupeře a ve 20ti utkáních si připsal 20 výher. Touha, chtíč a odhodlanost, to byly vlastnosti, které dovedly Sokolov k suverénnímu postupu do třetí ligy.

  Sezóna 09-10 byla další pohádkou s postupovou tečkou, kdy Sokolov opět ničil soupeře jako hurikán a následující rok čeká už 2. liga, která bude daleko prestižnější, obtížnější, atraktivnější, zajímavější a nebude tam žádný lehký soupeř.

  V roce 08-09 a 09-10 Sokolov odehrál Českomoravský pohár. První rok se mu tolik nedařilo a nepostoupil z prvního kola. Druhý rok byl úspěšnější a postupem do druhého kola si zatím připsal svůj největší úspěch, jen škoda, že mu na skóre těsně unikl postup do třetího kola.

  Tým praktikuje fyzicky náročný styl, plný osobních soubojů. Poslední sezóny si drží průměr více jak 7 vstřelených branek na zápas, což je velice potěšující. Tým je složený spíše z hokejových typů hráčů a čistou florbalovost do týmu vnesli převážně až hráči z juniorské ligy, kteří patří v týmu k nepostradatelným. Hráči Sokolova ovládají i individuální statistiky. 4krát některý z hráčů dokázal vyhrát kanadské bodování soutěže, 5krát tabulku střelců a 4krát ovládl i brankář statistiky.


SOKOLOV V REPRE
Kde nás najdete na internetu?
   
 
         RSS