Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Áčko nadělilo Liberci na rozloučenou 14 branek a zvítězilo. Zápasu vládla skvělá atmosféra

19.01.2016 | Robert Rampa

Klasické utkání se severským týmem na domácí ploše, Liberec přijel v osmi lidech do pole, předem rozdané karty. Co naplat, že doma hrají tyto B týmy v silné sestavě seskládané z áčkařů a leších juniorů, když pak na výjezdy jezdí v těchto směšných sestavách. Béčko České Lípy pro jistotu nepřijelo vůbec. 

Jedenáct různých střelců se prosadilo v zápase proti B týmu prvoligového Liberce. Abrhám, Batista a Stejskal vstřelili po dvou brankách, zbytek týmu se prosadil jednou. Po dlouhé době měl Baník k dispozici velký počet obránců. I díky návratu Tomáše Petráka, urostlého beka s přehledem a tvrdou střelou. „Jeho výkon mě nadchl, svědomitá práce, rozehrání útoku i bodový přínos je velikým příslibem do budoucna,“ nešetřil chválou trenér Abrhám.

I přesto obrana nebyla nejpevnější, často zkažené rozehrávky ústily v přečíslení a osm inkasovaných gólů. Brankář Novotný se během zápasu nenudil, často hasil a zachraňoval. Připsal si dohromady 24 zákroků a i díky němu Sokolov vyhrál 14:8.

Sokolovští počítali s dobýváním obranného valu, již v první třetině za stavu 5:3 pro Sokolov bylo jasné, že dojde na přestřelku. Sokolov se prosazoval ze všech situací, střelami z dálky se uvedli Abrhám, Petrák a Kuba Černý, tečí před brankou uspěl Batista, střelami ze střední vzdálenosti Tesař, Růžek i Slavík, po krásných nahrávkách se prosadili Konvalina, Rampa i Stejskal a úžasným "doplácnutím" (jak Ladžon svůj pokus o střelu komentoval) se prosadila druhá největší korba v týmu (ano, teď už druhá po Petrákovi).

Jak již bylo napsáno, v půlce zápasu se zranil Abrhám. „Zákeřný šlapák na nárt, hráč mě evidentně nestíhal. Pro mě bohužel tradiční a smutná záležitost každého druhého zápasu. Soupeř taktizuje i mimo hranice fair play, tentokrát to však skončilo hůř než obvykle. Vyfasoval jsem berle a přidávám se na marodku k Soukupovi a Šafránkovi,“ vyjádřil se ke zranění Abrhám. Soukup ani Šafránek se do sezony už bohužel nevrátí, Abrhám bude chybět několik týdnů, vrátit by se měl po zápase s Chebem.

Baník nasázel spoustu branek, ale taktická hra nebyla úplně nejlepší. „Zbytečně jsme tahali míčky od brankové čáry. To vedlo k hrubkám. Kvalitní trenér na střídačce by to hned vyřešil, ale bohužel… Moc si vážím toho, že kluci ten zápas dotáhli do vítězného konce, pro mě velká satisfakce v podobě tří bodů,“ byl nakonec rád Abrhám

Sokolov měl tento víkend ve Františkových Lázních podporu „domácích“ fanoušků. Podpořit přijeli Raptoři ze Sokolova a udělali pořádný bordel, který soupeřům rozhodně nepřidal. Tímto jim děkujeme!

Za čtrnáct dní čeká Sokolov zápas s Chebem. Na začátku sezony Cheb vyhrál, Sokolov má tedy co vracet. Cheb hraje náročným rychlým stylem, spoléhají se na pár kvalitních hráčů, kteří prakticky táhnou celý tým. Nebude snadné je eliminovat, ale pokud se chce Sokolov udržet na špici tabulky, měl by vyhrát.

sestava: Novotný, Motl - Abrhám (2+3), Batista (2+2), Stejskal (2+1), Konvalina (1+2), Černý (1+2), Slavík (1+1), Tesař (1+1), Petrák (1+1), Ladžon (1+0), Rampa (1+0), Růžek (1+0), Brandl

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Letní příprava je za dveřmi

V sekci "letní příprava" naleznete tréninkové časy jednotlivých kategorií. 

 
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech
 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS