Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Little Bighorn se v Plzni nekonal, generál Izakovič dovedl B tým k vítězství

07.12.2015 | Robert Rampa

Brzo ráno a v OSMI lidech odjížděl Sokolov do Plzně. Bez hlavních opor Batisty, Izakoviče a juniorů - podmínky horší, než jaké měl Castro během bitvy u Little Bighornu na konci 19. století. Ta bitva je známá snad všem. Američané byli tehdy pod tíhou přesily indiánských kmenů doslova zmasakrováni. Podobnému osudu se tento víkend B tým mužů jen tak tak vyhnul. Se silným Tachovem Sokolovští neměli nárok, prohráli 2:9 a jen výborný výkon Horváta v bráně zabránil potupné "desítce". Chmurné myšlenky a špatnou náladu zahnal spontánní příjezd legendy Izakoviče. Přinesl do týmu obětavost, sebedůvěru a víru. Sokolov následným heroickým výkonem porazil Vejprnice 6:4.

První utkání nebylo dobré, Sokolov špatně přebíral hráče, nechával otevřenou obranu, nepřistupoval k hráčům, nehrál do těla. Všeho Tachovští dokázali využít, pěknými kombinacemi i šťastnými odrazy vstřelili devět branek. Jasno bylo už po první třetině.

I přes horší obrannou fázi se Sokolov dostával do šancí, spoléhal na rychlé protiútoky. Své výjezdy však Voborník ani Durný proměnit nedokázali. Střílet odkud se dalo, se snažil Rampa, z jeho deseti střel prošla za záda gólmana pouze jedna. Ze šťastného gólu se radoval i Slavík.

Druhý zápas přinesl mnohem kouzelnější průběh. Do vedení šly dvakrát Vejprnice, Sokolov ale vždy do minuty dokázal srovnat. První srovnání zařídil Václav Slavík po výborně sehraném volném úderu (Dudek při nahrávce prokázal velkou soustředěnost). Druhé vyrovnání zařídil po sólu Matěj Voborník střelou k tyči proti pohybu gólmana.

Ve druhé části přišla velká chvíle Tomáše Durného. V rozmezí šesti vteřin poslal Sokolov do dvoubrankového vedení. Nejprve střelou k tyči upravil skóre na 3:2, po prohraném vhazování využil Rampa špatné rozehrávky nervózních obránců a Durný mezi dotěrnými soupeři dokázal trefit letící míček.

V zápase prokázal Václav Slavík objemné plíce, během oslabení dokázal držet míček na půlce soupeře přes minutu a dokonale soupeřovu výhodu vymazal. Dlouhou dobu, až do konce třetí třetiny, se skóre neměnilo, nervozita obou týmů stoupala, bojovalo se o každý metr hřiště. Sokolovští brali poslední zbytky sil na každý souboj s početnějším a odpočinutějším soupeřem. O to hektičtější konec byl.

Voborníkovi se v Sokolově přezdívá neřízená střela. Když má míček, snaží se vletěl po hlavě mezi soupeře a prosadit se sám na sebe, ke konci třetí třetiny ale ukázal pevné nervy. Z rohu poslal míček na připraveného spoluhráče. Rampa následně vymetl tvrdou ranou příklepem všechny pavučiny v šibenici vejprnického gólmana. V tu chvíli nikdo nevěděl, že tato branka bude vítězná. Vejprnice totiž během chvilky dokázaly snížit na rozdíl jedné branky a dodaly si naději na zvrat utkání.Při následné hře bez brankáře se druhým gólem téměř přes celé hřiště prosadil Slavík a Sokolov mohl slavit tři body!

Skvělým přehledem vládl a hřišti obránce Filip Černý, kapitán Martin Černý dodával ráz v obranné fázi hry. Poprvé v kariéře si spolu zahráli bratránci Durný a Rampa, jejich spolupráce se osvědčila. Hlavní hvězdou výjezdu byl ale někdo jiný. "Nadlidský výkon, jako bych tě neznal Martine!, hodnotil gólmana Martina Horváta trenér Izakovič. "Horvi" po zápase přiznal, že mu k soustředění dopomohlo předříkávat si zpaměti v průběhu utkání ústavní právo.

B tým i v oslabené sestavě dokázal získat nečekané tři body a udržet si páté místo se třinácti body v tabulce. Další utkání jsou na programu 9. ledna ve Františkových Lázních proti Klatovům a Toužimi. Sokolov v prvním měření sil s Toužimí prohrál (stalo se tak poprvé v historii týmů), a tak bude mít co napravovat.

sestava: Horvát - Slavík (3+1), Rampa (2+1), Voborník (1+1), Černý Filip, Černý Martin, Durný (2+0), Izakovič (0+1), Dudek (0+2)

Nejbližší utkání
Aktuální články
KLUBOVÉ FOCENÍ

V pondělí 12. 11. 2018 proběhne od 16:00 na ZŠ Běžecká (Barevka) týmové focení klubu. Hráči nechť dorazí v týmovém oblečení (triko,...

Nabídka minidresíků

Hledáte ideální dárek k Vánocům nebo si jen chcete zvelebit auto či pokojík? Nabízíme jednu z možností ;-) Možnost objednávky zde.

Spolupráce s Tatranem Střešovice - turnaj ve švédském Göteborgu

Náš klub byl v rámci spolupráce osloven ohledně doplnění družstev Tatranu na mezinárodním turnaji ve švédském Göteborgu, jedná se o...