Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dramatický závěr s Lovosicemi, klidná výhra s Ústím, sokolovští florbalisté opět řádili

18.11.2015 | Robert Rampa

Souboj se silnými Lovosicemi a nezodpovědným Ústím měl jedno společné – faktor Konvalinu. Ten si po famózním výjezdu do Liberce udělal ze soupeře tréninkové panáčky i tento víkend. Proti Lovosicím Sokolov prohrával ještě minutu před koncem o dva góly, při hře bez brankáře ale Konvalina dokázal dvěma trefami srovnat a po prodloužení střihnout vítězný nájezd. Proti Ústí si zase připsal gól a tři asstence. Hattrick byl pro mladého harcovníka s vizáží baby Vikinga o to sladší, že se mu daří nahradit zraněného střelce Patrika Soukupa.

Lovosice jsou letos velice silným týmem, s juniory v sestavě praktikuje rychlý florbal zaměřený na rychlé protiútoky. Sokolov s tím měl během zápasu opravdu problémy, Lovosice často chodily do přečíslení tři na dva, dva na jednoho. O to hůř, že tyto akce proměňovaly. Jako první se prosadil po závaru v brankovišti junior Brandl, další gól zaznamenal Stejskal. Ten těžil z výborné individuální akce Slavíka. Sokolov vedení 2:1 v druhé třetině už neudržel, po premiérové brance Tomáše Krenkela Lovosice otočily skóre utkání a ještě minutu před koncem vedly 5:3. Pak ale lovosický útočník dostal pětiminutový trest za hrubost, když trefil běžícího Nováka holí do obličeje. Přesilovkové komando v šesti proti čtyřem utkání srovnalo a v následných nájezdech se prosadili Černý, Abrhám i rozhodující Konvalina na konečných 6:5 po nájezdech. Dvacet diváků vidělo 44 střel Sokolova. Lovosičtí často zapomínali na obranu a Sokolov se tak dostával do spousty šancí.

B tým Ústí nad Labem přijel pouze v sedmi lidech a po sobotním debaklu 3:15 s Chebem měli ústečtí v očích strach z potupy. Výsledek 13:4 pro Sokolov znamená vysokou výhru, ale také kupu neproměněných šancí. Třeba Hykš z blízka trefil po dvou gólech pouze tyč a toužebný hattrick opět zůstal nesplněn. Kdo si ale splnil hattrick, byli Pavel Batista a Tomáš Abrhám. Na všechny branky Abrháma nahrál Lukáš Konvalina (1+3). Premiérovou divizní branku vstřelil po zemi Václav Slavík. Robert Rampa dvakrát vymetl růžek branky a zažil první dvougólový večer v A týmu. David Ladžon vyslal doslova nechytatelnou střelu nad rameno gólmana, vzhledem k tomu, že to byl desátý gól Sokolova, jeho peněženka se u týmové kasy trochu prohne. Ústí celý zápas bránilo pouze svou polovinu, do útoku vyjelo málokdy a Sokolov si tak krásně mohl vyzkoušet zakládání útoku a krátké, rychlé nahrávky.

Sokolov o víkendu získal 5 bodů a je druhý za Slavií Plzeň kvůli horšímu celkovému skóre. Další zápasy odehraje Sokolov v Rokycanech, soupeři budou silné Rokycany (momentálně na třetím místě) a Kerio Plzeň.

sestava: Novotný, Motl - Abrhám (3+4), Černý Jakub (0+1), Tesař (0+2), Brandl (1+0), Ladžon (1+1), Rampa (2+2), Stejskal, Krenkel (1+1), Batista (3+0), Konvalina (4+3), Slavík (1+1), Hykš (2+0), Novák (0+1)

Robert Rampa

Nejbližší utkání
Aktuální články
KLUBOVÉ FOCENÍ

V pondělí 12. 11. 2018 proběhne od 16:00 na ZŠ Běžecká (Barevka) týmové focení klubu. Hráči nechť dorazí v týmovém oblečení (triko,...

Nabídka minidresíků

Hledáte ideální dárek k Vánocům nebo si jen chcete zvelebit auto či pokojík? Nabízíme jednu z možností ;-) Možnost objednávky zde.

Spolupráce s Tatranem Střešovice - turnaj ve švédském Göteborgu

Náš klub byl v rámci spolupráce osloven ohledně doplnění družstev Tatranu na mezinárodním turnaji ve švédském Göteborgu, jedná se o...