Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jaro, nebo zima? Konvalina zazářil v Liberci

22.10.2015 | Robert Rampa

Ztratili vedení vteřinu před koncem zápasu, přes noc na Českou Lípu (7:8pp) zapomněli a další den rozmetali Liberec 10:7. Sobotní utkání dlouho vypadalo na vítězství A týmu Sokolova. Když však vteřinu před koncem Lípa srovnala a v prodloužení otočila výsledek na svou stranu, v šatně zavládl velký smutek. Pouhý bod byla hodně velká rána v severočeském plánu. 

Proti Lípě se v bráně opět představil Novotný hostující z Varů. Díky dobré defenzivě na něj nešlo mnoho nebezpečných střel, o to víc mrzelo, že většina obdržených branek byla z dorážky či z náhodného odrazu. Sokolovští po celou dobu diktovali tempo hry, byli lepší a plnili zadanou taktiku.  Kuriózní gól si připsal Tesař, za půlkou vzal nečekaně míček „na vidle“ a nahodil na gólmana, který ve zmatku nestihl zareagovat. Třetí hat-trick v sezoně zaznamenal Abrhám. „Nemám slov, dostat gól – a bůh ví jestli – vteřinu před koncem…,“ smutnil hlavní střelec týmu. V hale nefunguje siréna, takže zápas museli ukončovat rozhodčí sami, v takových situacích je to hodně ošemetné, rozhodčí nemůže sledovat hru a ještě k tomu se soustředit na zapískání konce. Sokolov ztratil svým zaváháním jisté tři body a další den potřeboval vyhrát.

Do nedělního zápasu s Libercem muži vstoupili s obrovskou vervou a jasným cílem – zvítězit. A to se jim i díky pěti bodům Konvaliny (4+1) podařilo. Konvalina měl opravdu šťastný den, na co sáhl, to se mu povedlo. Kličky, střely, nahrávky – jako by na něj šlo jaro a on mohl konečně rozkvést. Soupeř si ho všímal možná nejvíce ze všech, Konvalina neměl ani kousek prostoru a kolikrát skončil i tvrdě sražen k zemi. Skóre utkání otevřel Rampa střelou pod víko z nacvičeného signálu, po zemi se prosadil Stejskal, Hykš z dorážky a Tesař přízemní střelou z mezikruží. Přesilovou hru využil Soukup, gól a čtyři asistence si připsal Abrhám. Sokolov často zachránil Motl v bráně. Jakoby mu dodávala sílu liberecká fanynka, která se na něj přijela podívat.

„Cíl jsme splnili, chtěl jsem odjet ze severu se třemi body, odjíždíme se čtyřmi. I když mě mrzí smolně prohrané utkání s Lípou, vidím na naší hře pozitiva. Především údernou první lajnu Konvalina – Rampa – Soukup – Stejskal – Abrhám, která zařídila většinu branek. V Liberci nás hodně podržel Motl, vlastně podstatně,“ hodnotil utkání trenér Abrhám. Nenápadným, ale zásadním výkonem se na vítězství podílel Patrik Soukup, jenž si překvapivě připsal dvakrát víc asistencí než branek. Čtyři nahrávky ryzího střelce příjemně překvapily.

Sestava: Novotný, Motl – Abrhám (4+5), Stejskal (3+0), Slavík, Tesař (2+1), Černý – Konvalina (4+2), Soukup (2+4), Rampa (1+0), Ladžon, Hykš (1+1), Dudek, Borolič (1+0), Batista

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Letní příprava je za dveřmi

V sekci "letní příprava" naleznete tréninkové časy jednotlivých kategorií. 

 
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech
 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS