Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

„Snový vstup do sezony,“ hodnotí víkendová utkání trenér florbalistů Abrhám

27.09.2015 | Robert Rampa

Florbalisté elitního mužstva tento víkend odstartovali další sezonu. A vítězně. V sobotu porazili lázeňské Teplice 9:6 a v neděli deklasovali „B“ tým Litvínova 12:4. Sokolov zvládl obě utkání velice dobře takticky, v plné sestavě na hřišti běhavým stylem soupeře unavil a v rozhodující moment udeřil gólovou smrští. Zápas s Teplicemi se rozhodl ve třetí třetině po vytvoření speciálních formací, které protivníkovi nedaly nejmenší šanci. Litvínov odpadl již ve druhé třetině, kdy Abrhám zkompletoval hat-trick.

„Těžko bych dnes hledal kritiku na své svěřence. Nepřesnosti jsou stále přítomny, ale není třeba hledat chyby v zápase, který byl rozhodnut již ve druhé třetině. To včerejší zápas proti běhavým Teplicím byl opačného ražení, Spousta individuálních hrubek, "langsam" pohyb a snad i nedostatečná rozehranost. To vše utvářelo fádní obraz prvních dvou třetin. Takticky skvěle zvládnutá třetí třetina naštěstí napravila dojem našeho celku a rozhodla o celé bitvě v náš prospěch. ,“ hodnotil utkání hrající trenér Abrhám.

Sokolov musí zapracovat na střelbě, v obou zápasech se mnohokrát stalo, že hráči netrefili prázdnou branku. V budoucnu proti lepším soupeřům se to může vymstít. Skvělý výkon předvedl v brance Pavel Novotný, nová akvizice z Karlových Varů. Byl jistotou a zapojil se i do rozehrávky. Díky jeho přesným hodům si mohl vyzkoušet Sokolov i samostatný nájezd.

"Důležitým aspektem celého víkendu byli brankáři. Pavel Novotný, posila z Varů se ukázal ve výborné formě a na míru zapadl mezi spoluhráče. Jeho příchodem se radikálně mění konkurence mezi tyčemi, což je pro tým jedině dobrá zpráva. Kuba Černý a Tomáš Růžek, akvizice z Varů se také ukázali ve výborné formě, hostují u nás již dva roky a jsou pro nás moc důležití, dnes se to opět potvrdilo," komentoval po zápasech Abrhám.

O víkendu bylo k vidění několik hat-tricků. Připsali si jej Stejskal, Konvalina a dvakrát Abrhám. Hodně vidět byl Soukup, který si připsal hned sedm bodů za dvě branky a pět asistencí. Konečně se přiklonilo štěstí i k Hykšovi (dvě branky a dvě asistence).

"Musím vyzdvihnout náš kvalitní přístup, dobrou atmosféru jak v šatně, tak na střídačce. Je pro mne radostí vidět pospolu černožluté dresy na jedné vlně, mladší juniory se staršími mazáky, hostující kluky z Varů se sokolovskými patrioty. Tým se jeví kvalitním potenciálem a bude záležet jen a jen na nás, jak bude letošní sezona probíhat. Materiál máme, můžeme pomýšlet na další kvalitní bitvy," upozornil Abrhám.

Za čtrnáct dní čeká Sokolov velké západočeské derby s Chebem. Toto utkání bude velmi sledované, do haly dorazí mnoho fanoušků a je očekávána bouřlivá atmosféra.

Sestava: Hollý, Motl, Novotný – Rampa (1+0), Tesař (1+0), Abrhám (6+3), Batista, Růžek (1+1), Jakub Černý (0+1) – Soukup (2+5), Stejskal (3+1), Ladžon (2+0), Hykš (2+2), Cink (0+2), Borolič (0+1), Konvalina (3+1)

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
KLUBOVÉ FOCENÍ

V pondělí 12. 11. 2018 proběhne od 16:00 na ZŠ Běžecká (Barevka) týmové focení klubu. Hráči nechť dorazí v týmovém oblečení (triko,...

 
Nabídka minidresíků

Hledáte ideální dárek k Vánocům nebo si jen chcete zvelebit auto či pokojík? Nabízíme jednu z možností ;-) Možnost objednávky zde.

 
Spolupráce s Tatranem Střešovice - turnaj ve švédském Göteborgu

Náš klub byl v rámci spolupráce osloven ohledně doplnění družstev Tatranu na mezinárodním turnaji ve švédském Göteborgu, jedná se o...

 
Provoz během podzimních prázdnin
 
Shrnutí - obě družstva mladších žáků o víkendu na place
 
Starší žáci letos poprvé v 1. výkonnostním koši
 
Informace pro kategorii přípravky
 
Informace pro kategorii mladších žáků
 
Informace k víkendu - mladší žáci
 
První turnaj mladších žáků
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS