Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

„Snový vstup do sezony,“ hodnotí víkendová utkání trenér florbalistů Abrhám

27.09.2015 | Robert Rampa

Florbalisté elitního mužstva tento víkend odstartovali další sezonu. A vítězně. V sobotu porazili lázeňské Teplice 9:6 a v neděli deklasovali „B“ tým Litvínova 12:4. Sokolov zvládl obě utkání velice dobře takticky, v plné sestavě na hřišti běhavým stylem soupeře unavil a v rozhodující moment udeřil gólovou smrští. Zápas s Teplicemi se rozhodl ve třetí třetině po vytvoření speciálních formací, které protivníkovi nedaly nejmenší šanci. Litvínov odpadl již ve druhé třetině, kdy Abrhám zkompletoval hat-trick.

„Těžko bych dnes hledal kritiku na své svěřence. Nepřesnosti jsou stále přítomny, ale není třeba hledat chyby v zápase, který byl rozhodnut již ve druhé třetině. To včerejší zápas proti běhavým Teplicím byl opačného ražení, Spousta individuálních hrubek, "langsam" pohyb a snad i nedostatečná rozehranost. To vše utvářelo fádní obraz prvních dvou třetin. Takticky skvěle zvládnutá třetí třetina naštěstí napravila dojem našeho celku a rozhodla o celé bitvě v náš prospěch. ,“ hodnotil utkání hrající trenér Abrhám.

Sokolov musí zapracovat na střelbě, v obou zápasech se mnohokrát stalo, že hráči netrefili prázdnou branku. V budoucnu proti lepším soupeřům se to může vymstít. Skvělý výkon předvedl v brance Pavel Novotný, nová akvizice z Karlových Varů. Byl jistotou a zapojil se i do rozehrávky. Díky jeho přesným hodům si mohl vyzkoušet Sokolov i samostatný nájezd.

"Důležitým aspektem celého víkendu byli brankáři. Pavel Novotný, posila z Varů se ukázal ve výborné formě a na míru zapadl mezi spoluhráče. Jeho příchodem se radikálně mění konkurence mezi tyčemi, což je pro tým jedině dobrá zpráva. Kuba Černý a Tomáš Růžek, akvizice z Varů se také ukázali ve výborné formě, hostují u nás již dva roky a jsou pro nás moc důležití, dnes se to opět potvrdilo," komentoval po zápasech Abrhám.

O víkendu bylo k vidění několik hat-tricků. Připsali si jej Stejskal, Konvalina a dvakrát Abrhám. Hodně vidět byl Soukup, který si připsal hned sedm bodů za dvě branky a pět asistencí. Konečně se přiklonilo štěstí i k Hykšovi (dvě branky a dvě asistence).

"Musím vyzdvihnout náš kvalitní přístup, dobrou atmosféru jak v šatně, tak na střídačce. Je pro mne radostí vidět pospolu černožluté dresy na jedné vlně, mladší juniory se staršími mazáky, hostující kluky z Varů se sokolovskými patrioty. Tým se jeví kvalitním potenciálem a bude záležet jen a jen na nás, jak bude letošní sezona probíhat. Materiál máme, můžeme pomýšlet na další kvalitní bitvy," upozornil Abrhám.

Za čtrnáct dní čeká Sokolov velké západočeské derby s Chebem. Toto utkání bude velmi sledované, do haly dorazí mnoho fanoušků a je očekávána bouřlivá atmosféra.

Sestava: Hollý, Motl, Novotný – Rampa (1+0), Tesař (1+0), Abrhám (6+3), Batista, Růžek (1+1), Jakub Černý (0+1) – Soukup (2+5), Stejskal (3+1), Ladžon (2+0), Hykš (2+2), Cink (0+2), Borolič (0+1), Konvalina (3+1)

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech

Dne 19. 1. 2019 pokračovala liga st. žáků, tentokráte dějištěm byla hala ve Štáhlavech. 

 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
Nabídka minidresíků
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS