Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži a junioři zakončili letní přípravu

13.07.2015 | Štěpán Mosler

Mužské kategorie společně s hrstkou juniorů konečně dospěli do zdárného konce letní přípravy. Dva měsíce běhání a posilování, třikrát týdně. To vše završeno pětidenním soustředěním v Tachově. 

Zaměření letní přípravy přímo koresponduje s herním využitím ve florbale, už pár let máme najeté schéma, které je jasně účelové a mnohdy úsměvné v provedení. Neběháme zběsilé kilometry po lesích a na vytrvalost jako takovou se zaměřujeme pouze v první třetině přípravy, kdy nabíráme výdrž pro stěžejní výbušnost a dynamiku. Kluci si znovu prošli kvantem kopečků na baníku, změnových krátkých sprintů, populárních zatáček, skákání schodů, dřepů a konečně výkonu s váhou navíc. Dle mého názoru jsou ve florbale nejdůležitější první tři metry a tomu přizpůsobujeme maximum tréninku. Je hezké, že člověk uběhne 15 km ve výborném čase, ale daleko důležitější je síla v soubojích o balón, ve změně pohybu na palubovce a výbuchu do sprintu. I proto jsme běhali se spoluhráčem na zádech do kopců, před sprintem dřepovali do výskoku, prováděli stovky kliků a v posilovně pilovali záda.

Soustřědění probíhalo v zcela jiném duchu. Po dvou měsíční dřině následoval konečně florbal. Soustředění bylo zaměřeno hlavně na hokejku a florbalovou hlavu jedince. Třífázové tréninky v hale nám dovolili prozkoušet všechny základní disciplíny florbalové techniky a hlavně pochopit a nacvičit taktické systémy na které v sezóně ne vždy je čas. Měli jsme návštěvu od florbalových partnerů a předváděčku florbalových holí. Dva tréninky s námi odtrénoval výborný florbalista Patrik Dóža. Pro golmany byl připraven trénink a přednáška s Martinem Kohoutem ( brankářem Bivoje). 
Tropické podmínky nás donutili zdokonalovat se i v plavání a tak jsme spolu navštívili lom v Konstantinkách, kde nám Rampa předvedl nádhernou šipku a Mosler pár výškových skoků. Abychom prověřili kromě svalů i znalosti byl připraven večerní všeobecný kvíz. V něm úřadovali zkušenosti, na prvním místě se usadili Černý Martin s Honzou Šafránkem a za nimi dvojice Gasparik- Mosler a Stejskal- Tesař. V tomto testu velice překvapil Kuba Bobiš Hollý, který se i přes předpoklady umístil ve zlatém středu tabulky.
Osobně chci poděkovat všem zúčastněným. Celá letní příprava se těšila hojné návštěvnosti , stejně tak soustředění. Jsem rád, že vás florbal stále baví a těším se na novou sezónu!

Zde docházka letní přípravy, kterou jasně ovládli dva muži:

Soukup 100% Hollý 100% 
Harazim 96%
Stejskal 83% Frydrych 83% Dudek 83% Lipták 83%
Navrátil 78% Brandl 78% 
Rampa 74% 
Šafránek 65% 
Krenkel David 61% 
Abrhám 57% Feitl 57% 
Tesař 48% Černý 48% 
Konvalina 39% Pitoňák 39% 
Stropnický 30% 
Bandurič 17% Krenkel Tomáš 17% Lidmila 17% 
Izakovič 13% 
Hykš 8% 
Hájek 4% Kirchmann 4% Borolič 4% 
Cink 0% Ladžon 0% Sivák 0% Batista 0%

Abrhám T.

 
NÁSLEDUJÍCÍ UTKÁNÍ
Aktuální články
Natoč a nahraj domácí trénink. Označ nás na instagramu @florbalsokolov a vyhraj cenu.

Nahraj originální video z domova, jak trénuješ nebo jaké cvičení jste vymysleli pro vaše děti s florbalovou tematikou a označ...

 
UKONČENÍ SEZÓNY 2019/2020

Vzhledem k vážnosti současné situace a vyhlášení nouzového stavu Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl o ukončení veškerých...

 
Dorostenci 3 body od vítězství v 2.lize!!!

3.body dělí naše dorostence od vítězství v 2.lize. Rozhodující utkání se uskuteční 28.3.2020 v Plzni.

 
CHCETE SE PODÍLET NA PŘÍPRAVĚ A SPORTOVÁNÍ VAŠEHO DÍTĚTE?
 
Spolupráce s Tatranem Střešovice - turnaj ve švédském Göteborgu
 
Rozhovor s manažerem klubu
 
Tour de Club
 
Nabídka minidresíků
 
Shrnutí - obě družstva mladších žáků o víkendu na place
 
Starší žáci letos poprvé v 1. výkonnostním koši
 
CELOROČNÍ NÁBOR
Přijímáme chlapce a dívky již od 5 let. Více ZDE.
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS