Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži a junioři zakončili letní přípravu

13.07.2015 | Štěpán Mosler

Mužské kategorie společně s hrstkou juniorů konečně dospěli do zdárného konce letní přípravy. Dva měsíce běhání a posilování, třikrát týdně. To vše završeno pětidenním soustředěním v Tachově. 

Zaměření letní přípravy přímo koresponduje s herním využitím ve florbale, už pár let máme najeté schéma, které je jasně účelové a mnohdy úsměvné v provedení. Neběháme zběsilé kilometry po lesích a na vytrvalost jako takovou se zaměřujeme pouze v první třetině přípravy, kdy nabíráme výdrž pro stěžejní výbušnost a dynamiku. Kluci si znovu prošli kvantem kopečků na baníku, změnových krátkých sprintů, populárních zatáček, skákání schodů, dřepů a konečně výkonu s váhou navíc. Dle mého názoru jsou ve florbale nejdůležitější první tři metry a tomu přizpůsobujeme maximum tréninku. Je hezké, že člověk uběhne 15 km ve výborném čase, ale daleko důležitější je síla v soubojích o balón, ve změně pohybu na palubovce a výbuchu do sprintu. I proto jsme běhali se spoluhráčem na zádech do kopců, před sprintem dřepovali do výskoku, prováděli stovky kliků a v posilovně pilovali záda.

Soustřědění probíhalo v zcela jiném duchu. Po dvou měsíční dřině následoval konečně florbal. Soustředění bylo zaměřeno hlavně na hokejku a florbalovou hlavu jedince. Třífázové tréninky v hale nám dovolili prozkoušet všechny základní disciplíny florbalové techniky a hlavně pochopit a nacvičit taktické systémy na které v sezóně ne vždy je čas. Měli jsme návštěvu od florbalových partnerů a předváděčku florbalových holí. Dva tréninky s námi odtrénoval výborný florbalista Patrik Dóža. Pro golmany byl připraven trénink a přednáška s Martinem Kohoutem ( brankářem Bivoje). 
Tropické podmínky nás donutili zdokonalovat se i v plavání a tak jsme spolu navštívili lom v Konstantinkách, kde nám Rampa předvedl nádhernou šipku a Mosler pár výškových skoků. Abychom prověřili kromě svalů i znalosti byl připraven večerní všeobecný kvíz. V něm úřadovali zkušenosti, na prvním místě se usadili Černý Martin s Honzou Šafránkem a za nimi dvojice Gasparik- Mosler a Stejskal- Tesař. V tomto testu velice překvapil Kuba Bobiš Hollý, který se i přes předpoklady umístil ve zlatém středu tabulky.
Osobně chci poděkovat všem zúčastněným. Celá letní příprava se těšila hojné návštěvnosti , stejně tak soustředění. Jsem rád, že vás florbal stále baví a těším se na novou sezónu!

Zde docházka letní přípravy, kterou jasně ovládli dva muži:

Soukup 100% Hollý 100% 
Harazim 96%
Stejskal 83% Frydrych 83% Dudek 83% Lipták 83%
Navrátil 78% Brandl 78% 
Rampa 74% 
Šafránek 65% 
Krenkel David 61% 
Abrhám 57% Feitl 57% 
Tesař 48% Černý 48% 
Konvalina 39% Pitoňák 39% 
Stropnický 30% 
Bandurič 17% Krenkel Tomáš 17% Lidmila 17% 
Izakovič 13% 
Hykš 8% 
Hájek 4% Kirchmann 4% Borolič 4% 
Cink 0% Ladžon 0% Sivák 0% Batista 0%

Abrhám T.

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech

Dne 19. 1. 2019 pokračovala liga st. žáků, tentokráte dějištěm byla hala ve Štáhlavech. 

 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
Nabídka minidresíků
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS