Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorost vyhrál turnaj v Lovosicích

14.06.2015 | Štěpán Mosler

Dorostenci florbalového oddílu si zpříjemnili letní přípravu účastí na jednodenním turnaji v Lovosicích. V konkurenci týmů, se kterými se Sokolov neutkává v lize, ukázali kluci, že florbal hrát umějí a turnaj vyhráli. Soupeři jim byli postupně SK Bivoj Litvínov, FA Mladé Boleslavi, DDM Teplice a domácí tým hrající první ligu ASK Lovosice. Ukázala se také spolupráce s Karlovými Vary, které poslali na výpomoc tři své hráče. Hrací čas turnaje byl 2x15 minut.

První soupeřem v cestě za vítězstvím byl tým Litvínova. Ze začátku šlo na našem týmu vidět, že si na sebe kluci musí zvyknout, sehrát se. To naštěstí netrvalo příliš dlouho a brzy se sokolovský tým rozjel k výkonu, který je dovedl k první výhře na turnaji. Soupeř příliš nebezpečný nebyl, hrozil z ojedinělých brejků, které obrana pokryla, v postupném útoku nebyli litvínovští příliš úspěšní. Sokolov tedy opanoval utkání poměrem 5:2.

V druhém zápase se Sokolovu postavili do cesty florbalisté Mladé Boleslavi. Toto utkání bylo vyrovnanější. Začátek zápasu lépe zachytili boleslavští, skvělými zákroky se blýskl sokolovská jednička v brance Radim Červenka. Hra se postupně vyrovnala a nakonec se ještě do konce první poloviny dostal Sokolov do vedení. Začátek té druhé ale opět patřil Boleslavi, která se dočkala vyrovnání. V dalším průběhu hry byl k vidění pohledný florbal, oba brankáři předvedli dobré zákroky. V závěru zápasu se Sokolovu povedlo překlopit skóre na svou stranu a chvíli před koncem přidali ještě pojistku v podobě gólu do prázdné branky. Dorostenci se tak mohli radovat z výhry, tentokrát 3:1. 
Ve třetím utkání proti nám stál dosud neporažený tým Teplic, obě výhry byly ale po nájezdech. Sokolov nastoupil do utkání lépe, byl aktivnějším týmem. Odměnou mu bylo vedení 2:0 po prvním poločase. Začátek druhé poloviny patřil soupeři. Ten dvěma slepenými góly vyrovnal stav zápasu na 2:2. Soupeř se dostal na koně, zaskvěl se však také druhý brankář a jedna z posil z Varů Dominik Starý. Sokolov následně zlepšil svou hru a zbytek utkání opanoval. Konečný výsledek utkání byl 5:3. 
V posledním zápase čekal na Sokolov nejtěžší soupeř hrající 1. dorosteneckou ligu- ASK Lovosice. Na hráčích obou týmů šlo vidět, jak náročný turnaj byl. Všichni hráči měli odehrány tři zápasy v nesnesitelném vedru. Sokolovu stačil k vítězství na turnaji bod za remízu, turnaj chtěli ovšem vyhrát bez ztráty bodu a podle toho také nastoupili do utkání. Poměrně rychle se dostali do dvoubrankového vedení. Do poslední minuty dorostenci nastupovali s vedením 4:2. Zde se ale ukázala krása florbalu, ve kterém se může skóre překlopit velmi rychle. Během dvaceti vteřin se podařilo Lovosicím srovnat na 4:4, další gól už ale nepadl a Sokolov tak mohl slavit. Nájezdy už byly jen formalitou, jejich výsledek nemohl nic změnit na konečném pořadí turnaje. Pochvalu si za celý turnaj zaslouží všichni hráči. Oba brankáři předvedli skvělé výkony, vyzdvihnout bych chtěl další varskou posilu obránce Tomáše Kafku, který zblokoval velké množství střel a usnadnil tím práci gólmanům, několik pěkných kombinací předvedli také obě útočné trojice.
Všichni na hřišti nechali maximum a hráli jako jeden tým! Nejlepším hráčem byl za Sokolov vyhlášen Milan Plzák, jako nejlepší brankář celého turnaje byl oceněn Radim Červenka. 

 Umístění sokolovských hráčů v první desítce kanadského bodování turnaje: 

4. Milan Plzák 6+0 
6. Tomáš Borolič 4+1 
8. Václav Kříž- další posila z Karlových Varů 3+2

Filip Moravec

 
NÁSLEDUJÍCÍ UTKÁNÍ
Aktuální články
Natoč a nahraj domácí trénink. Označ nás na instagramu @florbalsokolov a vyhraj cenu.

Nahraj originální video z domova, jak trénuješ nebo jaké cvičení jste vymysleli pro vaše děti s florbalovou tematikou a označ...

 
UKONČENÍ SEZÓNY 2019/2020

Vzhledem k vážnosti současné situace a vyhlášení nouzového stavu Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl o ukončení veškerých...

 
Dorostenci 3 body od vítězství v 2.lize!!!

3.body dělí naše dorostence od vítězství v 2.lize. Rozhodující utkání se uskuteční 28.3.2020 v Plzni.

 
CHCETE SE PODÍLET NA PŘÍPRAVĚ A SPORTOVÁNÍ VAŠEHO DÍTĚTE?
 
Spolupráce s Tatranem Střešovice - turnaj ve švédském Göteborgu
 
Rozhovor s manažerem klubu
 
Tour de Club
 
Nabídka minidresíků
 
Shrnutí - obě družstva mladších žáků o víkendu na place
 
Starší žáci letos poprvé v 1. výkonnostním koši
 
CELOROČNÍ NÁBOR
Přijímáme chlapce a dívky již od 5 let. Více ZDE.
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS