Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Florbalisté sokolovského Baníku se zúčastnili turnaje Axa cup ve švédském Falunu!

20.05.2015 | Štěpán Mosler

Od středy 13. května do neděle 17. reprezentovali hned tři mládežnické týmy Sokolova na florbalovém turnaji ve švédském Falunu. Ve značné konkurenci zahraničních týmů zanechali pozitivní stopu. Na turnaji se představili také další české celky a to pražský Chodov a Bohemians, Mladá Boleslav či Chomutov, tedy až na posledně jmenovaný, všechny týmy hrající v mužských kategoriích extraligu.   Už jen přihlášení na takto kvalitně obsazený turnaj vzbuzovalo nejen v hráčích určité obavy, nicméně jak se ukázalo později, naprosto zbytečně.

Hráči se jako jediný český tým do dějiště turnaje přepravoval letecky. Z letiště ve Stockholmu se poté sokolovští přepravili domluveným autobusem přímo do sportovního centra ve Falunu. Hned šest hracích ploch pod jednou střechou a kvalitní zázemí komplexu byste v celé České Republice hledali marně. Je až zarážející jaké podmínky mají místní, v tak relativně malém městě (37tis. obyvatel).

Nejlépe se v turnaji dařilo nejstaršímu týmu ročníku 2000. V konkurenci třech švédských týmů a Chomutova obsadili černožlutí postupové druhé místo ve skupině za dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru. Ve skupině tak porazili například také český Chomutov, hrající ve stejné věkové kategorii celostátní soutěž. Ve vyřazovací části turnaje jsme narazili na další český tým Fbš Bohemians Praha. Tedy tým, který před méně než měsícem vyhrál titul pro mistra ČR. Ani s tak kvalitním soupeřem jsme výsledkově nepropadli a po prohře 3:7 můžeme vystoupení v turnaji hodnotit velice pozitivně.

Ostatní družstva zakončili své působení ve skupině turnaje, ze které bohužel postupovali pouze dva nejlepší týmy. Přitom nejmladším ročníku 2002 chyběl k postupu pouhý jeden jediný bod. Oba švédské týmy přitom ve skupině skončili za námi. Těsně nás dokázala porazit pouze suveréní pražská Bohemka, o bod před námi pak skončil finský tým, se kterými jsme remizovali 3:3. K postupu tedy chybělo trocha pověstného štěstíčka.

Ročník 2001 po nevyrovnaných výkonech skončil ve skupině na předposlední pozici. Proti lepším soupeřům jsme dokázali hrát vyrovnané zápasy, proti papírově slabším týmům nás pak cenné body stálo především neproměňování vyložených šancí a individuální chyby, které soupeři využili.

Celkově se určitě dá účast na turnaji hodnotit pozitivně. V konkurenci zahraničních týmů dokázali sokolovští držet krok a na turnaji zanechali výraznou českou stopu. Především pro samotné hráče se pak jednalo o velmi cennou zkušenost. Výbornou zprávou je také fakt, že za celou dobu turnaje nemuselo trenérské trio Gasparik, Duroňová, Mosler řešit jediný zdravotní či výrazný organizační problém. Poděkování také čtyřem odvážným rodičům paní Belancové, Rachunkové a pánům Najvarovi a Popršteinovi za kvalitní servis a pomoc v průběhu turnaje. Tak snad příští rok znovu…


 
Nejbližší utkání
Aktuální články
KLUBOVÉ FOCENÍ

V pondělí 12. 11. 2018 proběhne od 16:00 na ZŠ Běžecká (Barevka) týmové focení klubu. Hráči nechť dorazí v týmovém oblečení (triko,...

 
Nabídka minidresíků

Hledáte ideální dárek k Vánocům nebo si jen chcete zvelebit auto či pokojík? Nabízíme jednu z možností ;-) Možnost objednávky zde.

 
Spolupráce s Tatranem Střešovice - turnaj ve švédském Göteborgu

Náš klub byl v rámci spolupráce osloven ohledně doplnění družstev Tatranu na mezinárodním turnaji ve švédském Göteborgu, jedná se o...

 
Provoz během podzimních prázdnin
 
Shrnutí - obě družstva mladších žáků o víkendu na place
 
Starší žáci letos poprvé v 1. výkonnostním koši
 
Informace pro kategorii přípravky
 
Informace pro kategorii mladších žáků
 
Informace k víkendu - mladší žáci
 
První turnaj mladších žáků
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS