Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Béčko v Tachově zodpovědné do obrany, muži však zapomněli, jak dávat góly

17.04.2015 | Robert Rampa

V sobotu jedenáctého odehrálo Béčko TJ Baníku Sokolov další dvě utkání regionální ligy mužů. V zápasech proti Tachovu a Vejprnicím přemýšleli dobře naladění muži na dvě výhry. Neodvezli si však ani jeden, tým zradila potence střelby, nezodpovědnost, a ani štěstí ten den nebylo příliš nakloněno.

Nejvíce se ukázaly tradiční opory týmu. Jakub Hollý kryl mnoho nebezpečných střel, de facto celou dobu dával naději na dobrý výsledek on. Dokud hráli muži do obrany, nebyl problém. Naopak, celý tým dokázal po oba zápasy výborně pokrýt a znepříjemnit soupeři rozehrávku. Problém nastal ve chvíli, kdy musel Sokolov útočit. Ve vlastní přesilové hře hned několikrát utekl soupeř do přečíslení, jednou z toho byla i tyčka. Jakmile Sokolovští věděli, že musí útočit, klid a rozum šel stranou.

V prvním zápase proti Tachovu začal Sokolov výborně, už v páté minutě vstřelil první gól probuzený střelec Bandurič po nahrávce Frydrycha. Po tachovském vyrovnání se ještě prosadil Rampa. Izakovič rozehrál z rohu po mantinelu, Rampa přebral míček a vyjetím prostřelil změť těl před sebou až do branky. Když šel Tachov ve třetí třetině do dvougólového vedení, Izakovič se po inkasovaném gólu naštval, šel okamžitě na buly. To vyhrál a mezi všemi pěti soupeři se protlačil až do backhandového zakončení mezi nohy gólmana a po čtyřech vteřinách znovu vykřesal naději pro Západočechy. Tachov si už ale výsledek pohlídal a zvítězil 5:3.

Ve druhém zápase šel Sokolov také do vedení první. Dudek sebral už po 40 vteřinách míček, projel hřištěm jako nůž máslem a prostřelil vejprnického gólmana. Hra pokračovala až do osudné dvanácté minuty prvního dějství. Po celou dobu si muži opakovali, aby se zdrželi slovních narážek na citlivé rozhodčí. Především Grundler je znám svou prchlivou povahou. To se nakonec také projevilo, Dudek v oné minutě zápasu použil slovo „sakra“, a tak si šel odsedět trest na 2+10 minut na trestnou lavici. Oslabený Sokolov hrající deset minut s devíti muži na lavičce situaci zvládl, neinkasoval. Ovšem přišel o čas, který mohl použít na útočení. Druhý gól Sokolova vstřelil až na konci třetí třetiny Izakovič. Rampa poslal míček od mantinelu na naběhnutého „Izzyho“ a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Vejprnice díky čtyřem gólům vyhráli 4:2 a Sokolov odjel bez bodu.

Ačkoliv se mnoho lidí ten den neprosadilo, odvedli skvělou práci. Sivák stínil při dvou gólech před soupeřovým gólmanem, Brandl v obraně s Pitoňákem zodpovědně bránili, stejně jako druhá obranná dvojice. Tuto sobotu se muži utkají znovu se stejnými soupeři ve Františkových Lázních. Tentokrát už útok na body musí vyjít. Sokolov je nabuzen!

Sestava: Hollý – Brandl-Pitoňák, Dudek(1+0)-Novohradský – Černý Martin-Frydrych(0+1)-Bandurič(1+0)  a Izakovič (2+1)-Rampa(1+1)-Sivák

autor: Rampa

Nejbližší utkání
Aktuální články
KLUBOVÉ FOCENÍ

V pondělí 12. 11. 2018 proběhne od 16:00 na ZŠ Běžecká (Barevka) týmové focení klubu. Hráči nechť dorazí v týmovém oblečení (triko,...

Nabídka minidresíků

Hledáte ideální dárek k Vánocům nebo si jen chcete zvelebit auto či pokojík? Nabízíme jednu z možností ;-) Možnost objednávky zde.

Spolupráce s Tatranem Střešovice - turnaj ve švédském Göteborgu

Náš klub byl v rámci spolupráce osloven ohledně doplnění družstev Tatranu na mezinárodním turnaji ve švédském Göteborgu, jedná se o...