Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přímý souboj o postup dorostenci nezvládli

16.04.2015 | Štěpán Mosler

V neděli 12.4. svedli dorostenci přímý souboj o první místo v tabulce. Proti sobě měli Kerio Plzeň a Slavii Plzeň „B“. První zápas s Keriem měl naplánovaný začátek na devátou hodinu. Právě v tomto zápase se de facto mělo rozhodnout o tom, kdo bude vévodit tabulce 2. ligy dorostenců.

Oba týmy do zápasu vstoupily s obrovským nasazením, které odpovídalo důležitosti tohoto utkání. Jako první udeřili bohužel plzeňští hráči. To možná trochu paradoxně pomohlo sokolovským hráčům, kteří si začali připravovat větší množství příležitostí. A odměnou jim bylo otočení skóre ještě do konce první třetiny. Sokolov tedy vedl 2:1. 

Od druhé třetiny ovšem iniciativu převzalo jednoznačně Kerio. Velmi pasivně hrající Sokolov měl problémy vymanit se z tlaku plzeňských hráčů. Sám měl problém dostat se do šancí, většina stel šla buď mimo branku, nebo trefila přímo soupeřova brankáře. Velké problémy měla sokolovská obrana hlavně s Matějem Surákem, který byl podle mě rozdílovým hráčem na hřišti. Po druhé třetině svítilo na světelné tabuli skóre 2:3. 
Do poloviny třetí třetiny se obraz hry nezměnil. Kerio bylo stále aktivnější, odměnou jim bylo odskočení ve skóre na 2:4. Po timeoutu Sokolova se hra začala opět trochu vyrovnávat. Přeskupení lajn přineslo oživení ve hře Sokolova. Po snížení na 3:4 oživili dorostenci naději, že dokáží zápas alespoň vyrovnat. Zlomový okamžik přišel chvíli po našem gólu. Po nedůrazu obránců na hranici malého brankoviště se povedlo plzeňským odskočit na konečných 3:5.

Do druhého zápasu vstupovali dorostenci s viditelným zklamáním z výsledku prvního zápasu. Slavia hrála hodně defenzivně, napadala skoro až od půlky, ale Sokolovu chyběl větší pohyb. Přesto že se Slavia dostávala do šancí zcela ojediněle, udeřila jako první. Nahození skoro od poloviny hřiště bylo skryto za několik hráčů a zapadlo přesně k levé tyči Červenkovy branky. Po první třetině trenér nabádal své svěřence k většímu pohybu, přesto se obraz hry příliš nezměnil. I po druhé třetině si Slavia držela vedení 0:1. Ve třetí třetině pokračovalo trápení, Sokolov si dlouho nedokázal poradit s obranou Slavie podpořenou posilou z „A“ týmu v brance. Pět minut před koncem se dorostenci konečně dočkali branky. Od té doby se snažili dorostenci co nejvíce ostřelovat branku, stále však nemohli vstřelit ten potřebný druhý gól. Sedm vteřin před koncem však Vojáček vyslal na brankáře střelu, kterou dokázal jen vyrazit. Ve vzniklém závaru před brankou se nejlépe zorientoval Milan Skopový a vstřelil vítěznou branku. V tu chvíli musel všem sokolovským hráčům spadnout obrovský kámen ze srdce. Konečný stav utkání- 2:1. 

Poslední turnaj sezóny odehrají dorostenci 2.5. na ZUČ v Plzni, kde se utkají s týmy DDM Stod a s týmem Kdyně.

Filip Moravec

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech

Dne 19. 1. 2019 pokračovala liga st. žáků, tentokráte dějištěm byla hala ve Štáhlavech. 

 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
Nabídka minidresíků
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS