Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Soustředění 2020

26.08.2020 | Michal Vaněk

Letošních táborů se účastnilo rekordní počet účastníků. Jak to na našich táborech vypadalo, se dozvíte v článku.

Jako každý rok, i toto léto bylo ve znamení letních táborů, které se konaly na konci prázdnin ve dvou po sobě následující turnusech. V prvním si týden sportu užily děti od přípravky, elévů, mladších žáků a součástí byly i naše dorostenky. V následujícím turnusu měla o zábavu postaráno kategorie starších žáků. Celkově se těchto táborů účastnilo více než 60 osob, což náš klub velice těší, ale také zavazuje, abychom se snažili v příštím roce tento počet ještě navýšit a dovolili si týden sportu užít ještě více dětem. A jak takový sportovní týden vypadá?
Zdání mate, a i když jsme florbalový klub, dbáme na všeobecný rozvoj hlavně u těch nejmenších. Takže kromě florbalového tréninku od základního vedení míčku, různých drah pro vedení míčku, střeleckého tréninku, tréninku kliček, vzájemných soubojů, nácvik přečíslení, brankářských tréninků musí děti soutěžit v rychlostních, postřehových či rozhodovacích hrách. Trochu si i zamakají při různém skákání a přetahování. Dále si vyzkouší hrát fotbal, basketbal, házenou, baseball, box (do lapy) a volejbal. Dorostenky měly i výjezd na kolech po okolí. Ve středu byl tzv. odpočinkový den, během kterého se vyrazilo po loupežnické stezce s prolézačkami zakončené točenou zmrzlinou. Jelikož máme tělocvičnu a okolní hřiště neustále k dispozici, dostávají děti prostor se vyřádit, jak oni samy chtějí. Jako zpestření byla výroba vlastní pizzy, kterou nám kuchařky upekly, jeden z večerů si pak děti upekly buřty a řádily v lese. Večer nás vždy čekala společná kompenzace s protahovacími cviky. Po tomto přichází na řadu doba pro debaty. První přednáška a následná debata byla o florbalových pravidlech. Další den proběhla přednáška o první pomoci. Jako úkol byla zadáno dorostenkám si připravit přednášku o správném stravování a regeneraci. Ve středu pak byla týmová soutěž v hádání hudebních ukázek z pohádek, večerníčků a filmů. Ve čtvrtek pak přišla asi největší akce, a to noční florbal, který také měl asi největší úspěch. Hřiště, branky, míček, florbalky a děti označené fosforujícími tyčinkami :). V pátek nás čekal turnaj proti trenérům a v sobotu těsně před odjezdem domů asi nejočekávanější akce, kdy si děti včetně dorostenek zahrály zápas proti rodičům.
Tímto chceme všem poděkovat za případnou pomoc a účast. V příštím roce bychom chtěli zavést i třídenní příměstský tábor a doufáme, že se sejdeme opět minimálně, či snad i větším počtu než v letošním roce.
Děkujeme tým trenérů Florbal Sokolov

 
SOKOLOV V REPRE
Kde nás najdete na internetu?
   
 
         RSS