Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

SPOLEČNĚ RYCHLEJI FLORBAL SOKOLOV A TATRAN STŘEŠOVICE

16.05.2020 | Matyáš Pitoňák

Tatran Střešovice - Home | FacebookFlorbal Sokolov - Home | Facebook

Již dvě sezóny funguje projekt SPOLEČNĚ RYCHLEJI mezi Tatranem Střešovice a partnerskými oddíly, ke kterým patří i náš klub Florbal Sokolov. Jeho myšlenkou je propojení a spolupráce oddílů, kteří se tak navzájem obohacují a inspirují.
Celý projekt (původní představení naleznete ZDE) se opírá o snahu budovat a zlepšovat funkčnost oddílů po stránce organizační a trenérské, což má zajistit plynulý rozvoj hráčů, kteří tak mají přístup ke kvalitnějším tréninkovým podmínkám a větší šanci k posunu směrem k reprezentaci. Kluby se zároveň dělí o své know-how jak v oblasti sportu, tak i v oblasti marketingu, což je především v dnešní době důležitou součástí úspěšně fungujícího oddílu. 

Předčasně ukončená sezóna nabídla výjezdní utkání v Hradci Králové a v Plzni. Trenéři se setkali na několika tréninkových jednotkách. Několik hráčů jak z Tatranu, tak i z partnerských oddílů si vyzkoušelo, jaké to je hrát a trénovat v jiném klubu, což je obohatilo o cenné zkušenosti a ve výkonnosti posunulo zase o něco dál.

Koordinátorem projektu za Tatran Střešovice je šéftrenér mládeže Pavel Hudík, který plánuje propojení klubů i v rámci soustředění, kempů a turnajů: V letošní sezoně pokračoval druhým rokem projekt společně rychleji. Navázali jsme na předešlou práci Martina Czeczinkara v oblasti propojení trenérů jednotlivých klubů. Ať už naší návštěvou v tréninku například v oddílu FBC Plzeň, tak pozváním trenérů všech oddílů na sportovní rady Tatranu a následné vstupy do tréninku mládeže. 

Zároveň probíhá spolupráce i na hráčské úrovni, kdy buď tatranští hráči skrze střídavé starty hrají v partnerských oddílech, případně hráči z PO mají možnost vyzkoušet tréninkový proces u nás a zároveň hrát v tatranském dresu, některé turnaje.

Jelikož karanténa neumožnila tolik trenérských návštěv a možností se vzájemně potkávat. Tím pádem plánujeme častější propojení v rámci soustředění jednotlivých klubů, případně účast na kempech a turnajích. Uvědomujeme si, že debaty, diskuze a sdílení poznatků ze všech oblastí kolem sportu a sportovních klubů nás posouvá Společně rychleji dopředu.“

Za partnerský klub Florbal Sokolov se k fungování projektu vyjádřil trenér mládežnických kategorií Robert Pitoňák, který si spolupráci velmi pochvaluje: Již druhou sezónu pokračuje spolupráce našeho klubu Florbal Sokolov se superligovým týmem Tatran Střešovice a to v rámci projektu s názvem Společně rychleji, i v této sezóně 2019/2020 byla spolupráce perfektní a pro klub Florbal Sokolov nabídla opět možnosti zapojit naše trenéry i hráče do sportovního dění Tatranu, kde opět získávali cenné zkušenosti, čerpali novou inspiraci a motivaci. Někteří naši hráči se k Tatranu připojili už i do pravidelného tréninkového procesu a také si vyzkoušeli jaké je to být hráčem Tatranu a bojovat na prestižních turnajích v dresu s velkým písmenem "T". Za klub Florbal Sokolov tak nelze jinak než Tatranu Střešovice upřímně poděkovat za možnosti, které našemu klubu, trenérům, a především hráčům nabízí, za pomoc při rozvoji a budování v oblasti sportovní i marketingové, a především za to, že dohodnuté věci jsou vždy uskutečněny a naplněny. Závěrem tak nezbývá než si přát, aby takto skvěle nastavená spolupráce, fungovala i do budoucna.“

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí


Jakmile to situace dovolí, budeme se těšit na další spolupráci, ať už formou návštěvy tréninků nebo případných kempů.“

 
SOKOLOV V REPRE
Kde nás najdete na internetu?
   
 
         RSS