Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tým před sezonou posílil bývalý kapitán prvoligových Karlových Varů Petr Gasparik!

23.09.2017 | Filip Sivák

Před letošní sezonou proběhl dlouho let očekávaný přestup z FB Hurrican Karlovy Vary k nám do Sokolova. Je to tak, nejedná se o nikoho jiného než o bývalého kapitána prvoligového celku Petra Gasparika. Gaspy si našel chvilku a shrnul své působení v týmu z krajského města a zároveň nastínil svoje cíle v Sokolově.

Proč ses rozhodl pro návrat do Sokolova?

Původně jsem šel do Karlových Varů na 1-2 sezony, ale jelikož se velmi dařilo a 2x se nám podařilo postoupit do vyšší ligy, tak mě lákalo si tu vyšší ligu zahrát. Letos jsem již cítil, že vše, co jsem chtěl dokázat v Karlových Varech, jsem dokázal, a proto jsem se rozhodnul pro návrat ke kořenům do Sokolova, kde svůj cíl stále splněný nemám. Dalším důležitým aspektem byla rodina. Přeci jen 1.liga je časově velmi náročná a já nechci přijít o dětství své roční dcery.

 Jak by si zhodnotil své působení v Karlových Varech?

Velmi pozitivně a úspěšně. Dva postupy mluví za vše. Navíc se tam utvořila skvělá parta a to je pro týmový sport možná to nejdůležitější. 

 V Karlových Varech si načerpal jistě mnoho zkušeností, jakých si vážíš nejvíce?

Je toho více. Obrovská zkušenost pro mě byla mít na střídačce nehrajícího trenéra, jelikož to se nám v Sokolově nikdy nepoštěstilo. Další velká zkušenost byly zápasy, kdy na nás přišlo třeba i 800 lidí a zápasy, které byly vázány přesnou taktikou, jež se musela dodržovat. Jako poslední bych zmínil obrovské kvantum odehraných zápasů. V tomhle jsou Vary před Sokolovem, jelikož momentálně jsou v Sokolově důležité pouze ligové zápasy, ale ve Varech se velká míra zodpovědnosti přikládá i přípravný a pohárovým zápasům. 

 Které ze získaných zkušeností bys rád předal spoluhráčům v Sokolově?

Určitě bych rád pomohl svými zkušenostmi uklidnit hru a horké hlavy mladších spoluhráčů. Také bych rád trochu přispěl po taktické stránce na hřišti a celkovému projevu týmu, samozřejmě po domluvě s trenérem Abrhámem. A jako poslední jsou právě přípravná, turnajová a pohárová utkání a jejich důležitost, protože někteří hráči si myslí, že v září přijdou po 5 měsících na jeden trénink a pak jim to v zápase půjde samo. To je veliký omyl.

 O víkendu vás čekají první zápasy sezony? Těšíš se, že se na hřišti sejdeš se staronovými spoluhráči?

Těším se strašně moc. Sice soupiska A týmu vypadá jinak, než když jsem odcházel, ale tvrdé jádro zůstalo a to jsou právě moji velicí kamarádi. Kabina v Sokolově má svojí chemii a já jí mám hrozně rád. Bude sranda. 

 Jakou příčku v Divizi vidíš jako reálnou po konci sezony?

Myslím si, že Sokolov by letos mohl mít velmi vysoké ambice, ale na druhou stranu my přijde, že letos jsou v divizi mnohem silnější soupeři než loni. Například spadnuli Panteři Liberec, kteří hráli 3 roky národní ligu, Postoupily Koberovy a Louny, které nahradily slabý Cheb a Domažlice. Vím, že hodně posílilo Kerio, takže určitě bude sezona velmi zajímavá. Nicméně být do 3 místa by bylo úspěchem a splněným přáním. Příští rok bych to viděl na postup do národní ligy. :-)

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
KLUBOVÉ FOCENÍ

V pondělí 12. 11. 2018 proběhne od 16:00 na ZŠ Běžecká (Barevka) týmové focení klubu. Hráči nechť dorazí v týmovém oblečení (triko,...

 
Nabídka minidresíků

Hledáte ideální dárek k Vánocům nebo si jen chcete zvelebit auto či pokojík? Nabízíme jednu z možností ;-) Možnost objednávky zde.

 
Spolupráce s Tatranem Střešovice - turnaj ve švédském Göteborgu

Náš klub byl v rámci spolupráce osloven ohledně doplnění družstev Tatranu na mezinárodním turnaji ve švédském Göteborgu, jedná se o...

 
Provoz během podzimních prázdnin
 
Shrnutí - obě družstva mladších žáků o víkendu na place
 
Starší žáci letos poprvé v 1. výkonnostním koši
 
Informace pro kategorii přípravky
 
Informace pro kategorii mladších žáků
 
Informace k víkendu - mladší žáci
 
První turnaj mladších žáků
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS