Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tým před sezonou posílil bývalý kapitán prvoligových Karlových Varů Petr Gasparik!

23.09.2017 | Filip Sivák

Před letošní sezonou proběhl dlouho let očekávaný přestup z FB Hurrican Karlovy Vary k nám do Sokolova. Je to tak, nejedná se o nikoho jiného než o bývalého kapitána prvoligového celku Petra Gasparika. Gaspy si našel chvilku a shrnul své působení v týmu z krajského města a zároveň nastínil svoje cíle v Sokolově.

Proč ses rozhodl pro návrat do Sokolova?

Původně jsem šel do Karlových Varů na 1-2 sezony, ale jelikož se velmi dařilo a 2x se nám podařilo postoupit do vyšší ligy, tak mě lákalo si tu vyšší ligu zahrát. Letos jsem již cítil, že vše, co jsem chtěl dokázat v Karlových Varech, jsem dokázal, a proto jsem se rozhodnul pro návrat ke kořenům do Sokolova, kde svůj cíl stále splněný nemám. Dalším důležitým aspektem byla rodina. Přeci jen 1.liga je časově velmi náročná a já nechci přijít o dětství své roční dcery.

 Jak by si zhodnotil své působení v Karlových Varech?

Velmi pozitivně a úspěšně. Dva postupy mluví za vše. Navíc se tam utvořila skvělá parta a to je pro týmový sport možná to nejdůležitější. 

 V Karlových Varech si načerpal jistě mnoho zkušeností, jakých si vážíš nejvíce?

Je toho více. Obrovská zkušenost pro mě byla mít na střídačce nehrajícího trenéra, jelikož to se nám v Sokolově nikdy nepoštěstilo. Další velká zkušenost byly zápasy, kdy na nás přišlo třeba i 800 lidí a zápasy, které byly vázány přesnou taktikou, jež se musela dodržovat. Jako poslední bych zmínil obrovské kvantum odehraných zápasů. V tomhle jsou Vary před Sokolovem, jelikož momentálně jsou v Sokolově důležité pouze ligové zápasy, ale ve Varech se velká míra zodpovědnosti přikládá i přípravný a pohárovým zápasům. 

 Které ze získaných zkušeností bys rád předal spoluhráčům v Sokolově?

Určitě bych rád pomohl svými zkušenostmi uklidnit hru a horké hlavy mladších spoluhráčů. Také bych rád trochu přispěl po taktické stránce na hřišti a celkovému projevu týmu, samozřejmě po domluvě s trenérem Abrhámem. A jako poslední jsou právě přípravná, turnajová a pohárová utkání a jejich důležitost, protože někteří hráči si myslí, že v září přijdou po 5 měsících na jeden trénink a pak jim to v zápase půjde samo. To je veliký omyl.

 O víkendu vás čekají první zápasy sezony? Těšíš se, že se na hřišti sejdeš se staronovými spoluhráči?

Těším se strašně moc. Sice soupiska A týmu vypadá jinak, než když jsem odcházel, ale tvrdé jádro zůstalo a to jsou právě moji velicí kamarádi. Kabina v Sokolově má svojí chemii a já jí mám hrozně rád. Bude sranda. 

 Jakou příčku v Divizi vidíš jako reálnou po konci sezony?

Myslím si, že Sokolov by letos mohl mít velmi vysoké ambice, ale na druhou stranu my přijde, že letos jsou v divizi mnohem silnější soupeři než loni. Například spadnuli Panteři Liberec, kteří hráli 3 roky národní ligu, Postoupily Koberovy a Louny, které nahradily slabý Cheb a Domažlice. Vím, že hodně posílilo Kerio, takže určitě bude sezona velmi zajímavá. Nicméně být do 3 místa by bylo úspěchem a splněným přáním. Příští rok bych to viděl na postup do národní ligy. :-)

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech

Dne 19. 1. 2019 pokračovala liga st. žáků, tentokráte dějištěm byla hala ve Štáhlavech. 

 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
Nabídka minidresíků
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS