Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Áčko se zvedá, před Vánocemi se veze na vítězné vlně

20.12.2016 | Robert Rampa

Porážky a špatná nálada opustily mužské áčko po víkendu v Domažlicích a Rokycanech. Kluci zažili první víkend v sezoně, kdy vyhráli oba zápasy. A oba zápasy odehráli s pocitem kvalitního výkonu. Nic na konečném výsledku nezměnila velká marodka týmu. Chyběli totiž Šafránek, Konvalina i Soukup. „Od zápasu s Děčínem hrajeme konečně týmově, což je hlavní klíč k úspěchu. I v ořezané sestavě dokážeme bodovat a tuhle cestu je třeba držet celou sezonu,“ říká trenér Abrhám, který si sám za víkend připsal 4 branky a 4 asistence.

Strach visel ve vzduchu, když Sokolov nastupoval v Domažlicích na palubovku. Loňskou sezonu tam propadl a s vědomím momentální formy nebyly vyhlídky růžové. Jakmile však na tabuli svítilo průběžné skóre 5:0, nebylo se čeho bát. Hat tricky si v zápase připsali Abrhám i kapitán Stejskal. Gólmana soupeře nebylo těžké překonat vzhledem k tomu, že se prosadili i Ladžon s Rampou. „S Domažlicemi nám pomohla soustředěnost v obraně a výkon gólmana Motla. Porazili jsme je na taktické úrovni, tlačili jsme na balon a odkrajovali čas. Navíc špatně presovali a dělali chyby v obraně. Fungoval tak jednoduchý přechod do útoku po mantinelech. Konečně jsme taky byly efektivní v zakončení,“ řekl Abrhám. Domažlice hráli zbrklým systémem především pro obránce. Dlouhé nahazované balonky byly spíše k otrávení obránců než ke skutečnému ohrožení. „Pořád tam s nimi běháš, nahodí míček, ten si vezmeš a můžeš jej poslat svým útočníkům. My obránci jsme se v tomhle zápase do hry moc nedostali. Bylo to vážně otravné,“ hodnotil průběh zápasu obránce Tesař.

V Rokycanech čekal soupeř, s kterým má Sokolov téměř shodnou bilanci vítězství a porážek. Do zápasu nastoupily oba týmy v okleštěných sestavách. Větší odhodlání pak hrálo pro Sokolov, Vojáček si šel celý zápas za gólem, nakonec si připsal vítězný celého zápasu. Opět se prosadili i Abrhám s Ladžonem. „Rokycany nás nechali dojít až k půlce a špatně pozičně bránili. Stačilo vše primitivně nahodit na brankáře a využívat standardky. Těsný výsledek jsme uhájili díky dobré fyzičce,“ řekl Abrhám.

Za A tým nastoupil po pauze Lukáš Dudek, zde musel načerpat sebedůvěru, protože další víkend za B tým byl nepostradatelnou součástí útočícího komanda. Do sestavy se postupně zabudovává další junior, obránce Patrik Slezák. Doplňuje tak parťáka z juniorky Tomáše Cinka. „Je na naší straně kvalita i potenciál. Doufám, že jej správně použijeme a svou vítěznou vlnu udržíme. Pokud necháme doma naše ega a půjdeme do zápasů s myšlenkou na tým, ne na sebe, můžeme vítězit,“ uzavírá Abrhám.

Motl, Heimerle – Stejskal (3+2), Abrhám (4+4), Dudek (0+1), Rampa (2+0), Ladžon (2+0), Slezák (0+1), Vojáček (1+0), Borolič (0+1), Cink, Tesař

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech

Dne 19. 1. 2019 pokračovala liga st. žáků, tentokráte dějištěm byla hala ve Štáhlavech. 

 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
Nabídka minidresíků
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS