Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Áčko se zvedá, před Vánocemi se veze na vítězné vlně

20.12.2016 | Robert Rampa

Porážky a špatná nálada opustily mužské áčko po víkendu v Domažlicích a Rokycanech. Kluci zažili první víkend v sezoně, kdy vyhráli oba zápasy. A oba zápasy odehráli s pocitem kvalitního výkonu. Nic na konečném výsledku nezměnila velká marodka týmu. Chyběli totiž Šafránek, Konvalina i Soukup. „Od zápasu s Děčínem hrajeme konečně týmově, což je hlavní klíč k úspěchu. I v ořezané sestavě dokážeme bodovat a tuhle cestu je třeba držet celou sezonu,“ říká trenér Abrhám, který si sám za víkend připsal 4 branky a 4 asistence.

Strach visel ve vzduchu, když Sokolov nastupoval v Domažlicích na palubovku. Loňskou sezonu tam propadl a s vědomím momentální formy nebyly vyhlídky růžové. Jakmile však na tabuli svítilo průběžné skóre 5:0, nebylo se čeho bát. Hat tricky si v zápase připsali Abrhám i kapitán Stejskal. Gólmana soupeře nebylo těžké překonat vzhledem k tomu, že se prosadili i Ladžon s Rampou. „S Domažlicemi nám pomohla soustředěnost v obraně a výkon gólmana Motla. Porazili jsme je na taktické úrovni, tlačili jsme na balon a odkrajovali čas. Navíc špatně presovali a dělali chyby v obraně. Fungoval tak jednoduchý přechod do útoku po mantinelech. Konečně jsme taky byly efektivní v zakončení,“ řekl Abrhám. Domažlice hráli zbrklým systémem především pro obránce. Dlouhé nahazované balonky byly spíše k otrávení obránců než ke skutečnému ohrožení. „Pořád tam s nimi běháš, nahodí míček, ten si vezmeš a můžeš jej poslat svým útočníkům. My obránci jsme se v tomhle zápase do hry moc nedostali. Bylo to vážně otravné,“ hodnotil průběh zápasu obránce Tesař.

V Rokycanech čekal soupeř, s kterým má Sokolov téměř shodnou bilanci vítězství a porážek. Do zápasu nastoupily oba týmy v okleštěných sestavách. Větší odhodlání pak hrálo pro Sokolov, Vojáček si šel celý zápas za gólem, nakonec si připsal vítězný celého zápasu. Opět se prosadili i Abrhám s Ladžonem. „Rokycany nás nechali dojít až k půlce a špatně pozičně bránili. Stačilo vše primitivně nahodit na brankáře a využívat standardky. Těsný výsledek jsme uhájili díky dobré fyzičce,“ řekl Abrhám.

Za A tým nastoupil po pauze Lukáš Dudek, zde musel načerpat sebedůvěru, protože další víkend za B tým byl nepostradatelnou součástí útočícího komanda. Do sestavy se postupně zabudovává další junior, obránce Patrik Slezák. Doplňuje tak parťáka z juniorky Tomáše Cinka. „Je na naší straně kvalita i potenciál. Doufám, že jej správně použijeme a svou vítěznou vlnu udržíme. Pokud necháme doma naše ega a půjdeme do zápasů s myšlenkou na tým, ne na sebe, můžeme vítězit,“ uzavírá Abrhám.

Motl, Heimerle – Stejskal (3+2), Abrhám (4+4), Dudek (0+1), Rampa (2+0), Ladžon (2+0), Slezák (0+1), Vojáček (1+0), Borolič (0+1), Cink, Tesař

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Letní příprava je za dveřmi

V sekci "letní příprava" naleznete tréninkové časy jednotlivých kategorií. 

 
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech
 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS