Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Medailové žně na turnaji Tomáše Kafky

18.11.2016 | Filip Moravec

Dne 12.11. se uskutečnil v Chodově turnaj Tomáše Kafky, kterého se zúčastnili naši mladší a starší žáci. Mladší kategorie vybojovala stříbrné medaile, starší medaile bronzové. 

První se na palubovce chodovské haly představili mladší žáci. Ti hráli netradičně systémem 4+1, navíc na hřišti s rozměrem spíše pro elévy. Bylo tedy jasné, že o dramatičnost v některých zápasech rozhodně nebude nouze.

Soupeřem číslo jedna byl pro naše kluky chebský USK. Ten se dostal po našem vlažnějším vstupu do utkání do vedení 0:3 a to už bohužel nepustil. Přesto jsem s výkonem svěřenců byl spokojen, protože ani za nepříznivého stavu nic nevzdali a soupeře zatlačili, ale nepříznivý stav se nám zvrátit nepodařilo. Konečný výsledek 2:4.

Dalším soupeřem byl „B“ tým domácího Chodova. Začátek zápasu se nám povedl o poznání lépe a rychle jsme vedli 1:0, poté ovšem došlo možná k podcenění soupeře, který si začal vytvářet šance. Lukáš Rada v bráně však exceloval, lapil několik šancí a udržel čisté konto. V druhé polovině zápasu se nám navíc povedlo vsítit další dva góly a zvítězit 3:0.

V semifinále nám byl soupeřem asi největší favorit turnaje, TJ Plamen Chodov. Stejně jako v předchozím zápase se nám vydařil vstup do utkání a vedli jsme 1:0. Soupeř ale dvěma slepenými góly zvrátil stav zápasu ve svůj prospěch. Kluci to ale nehodlali vzdát, byl na nich vidět obrovský chtíč po medaili. Nám se celkem slušně, především díky skvěle zvládnuté osobní obraně, podařilo obstát proti silnému soupeři. Skóre se neustále přelévalo z jedné strany na druhou až se zastavilo na konečných 5:5. Muselo se tedy jít do samostatných nájezdů. Soupeř proměnil jen jeden nájezd, na ostatních si smlsnul Lukáš Rada, za nás se trefil Mates Pavelec a Kryštof Pitoňák a mohli jsme oslavovat postup do finále.

V něm na nás čekal starý známý. Chebáci do finále prošli bez jediné porážky, ale my jsme se už v prvním zápase přesvědčili, že s nimi můžeme hrát vyrovnaný florbal. To se nám také povedlo. K vidění byl opravdu skvělý zápas, který musel diváky bavit. První polovina se lépe vydařila našemu soupeři, poté ale jakoby jim došli síly a rázem jsme iniciativu převzali my. Za stavu 3:3 těsně před koncem jsme uzamkli soupeře před brankou, jenže z tlaku se nám nic vytěžit nepodařilo. Opět se tedy muselo rozhodnout v nájezdech. Tam byl tentokrát úspěšný soupeř a mohl se tak radovat ze zlata.

I přes to, že nám zlato o chlup uniklo, musím všechny pochválit. Doufám, že vám tenhle turnaj vlije spousty chuti do florbalu, budete se nadále zlepšovat a podobné výkony začnete předvádět i na ligových turnajích. Náš úspěch byl navíc dovršen tím, že Fathi Hedar byl zvolen nejlepším hráčem celého turnaje!

Ihned po nás se představili starší žáci. Ti v prvním zápase díky třem brankám ze začátku utkání zdolali Ostrov 3:1. Poté remizovali po slabším výkonu, možná způsobeném i podceněním soupeře, se „smíšeným“ Chodovem 2:2. Následovaly dvě prohry. Nejprve s domácím Plamenem Chodov, který byl především skvěle fyzicky disponovaný, a poté přišla prohra s týmem FB Hurrican Karlovy Vary. S těmi ale starší žáci předvedli slušný výkon, i přes konečnou porážku. Po těchto výsledcích si mohli starší žáci na závěrečném vyhlášení dojít pro bronzové medaile.

Hosty na turnaji byli hráči Tatranu Střešovice Jan Kolísko a Jakub Švejkovský. Tím nejvýznmějším hostem byl bývalý dlouholetý reprezentant, v současné době hráč Znojma, Milan Fridrich. Od všech těchto borců děti nasbíraly podpisy snad na vše, co měli po ruce a na závěr s nimi ukořistili i fotku.  

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Letní příprava je za dveřmi

V sekci "letní příprava" naleznete tréninkové časy jednotlivých kategorií. 

 
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech
 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS