Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší žáci bojovali v Rokycanech o postup do prvního koše

06.11.2016 | Filip Moravec

V sobotu se vydali starší žáci do dalekých Rokycan na turnaj druhého koše. Cíl byl jasný- vybojovat postup do elitní skupiny. Po zvládnuté skupině jsme ve finále tvrdě narazili na domácí Rokycany a vybojovali druhé místo.

Brzké vstávání a odjezd v šest hodin ráno, tohle všechno se možná podepsalo na výkonu některých hráčů v prvním utkání proti Karlovým Varům, minimálně v jeho úvodu. Po čtyřiceti vteřinách jsme totiž propadli v obraně a vracející se Rachunek zachraňoval jen za cenu trestného střílení. To sice soupeř nevyužil, stejně jako následnou přesilovku, ale tlak v ní vytvořený přetavil v gól těsně po Rachunkovo návratu z trestné. Rychle jsme se ovšem probudili a v utkání převzali iniciativu. Do konce první poloviny jsme srovnali na 1:1 a v té druhé už jsme jasně dominovali a nebýt několika zahozených tutovek (viď Kryštofe), mohlo být skóre na konci mnohem větší než 6:2.

Druhý zápas na nás čekal o poznání silnější soupeř. Na rozdíl od prvního utkání jsme hráli ihned od začátku na 100%. Kluci hráli trpělivě, dodržovali mnou dané taktické pokyny a odměnou nám byl gól v poslední minutě první poloviny. Slavia v tu chvíli absolutně překopala systém hry, začala agresivně napadat, mnohdy až za hranicí pravidel. Rozhodčí bohužel tyto zákroky pouštěl, zatímco každý náš zákrok byl trestán volným úderem pro soupeře. Po jednom takovém faulu, nefaulu se Slavia prosadila přesnou střelou k tyči. Důležité v tu chvíli bylo, že jsme udrželi koncentraci na zápas, stále jsme hráli svou hru a odměnou byl vedoucí gól. Šašek připravil šanci pro Kadlece, který dotlačil míček do branky. K udržení náskoku nám pomohla také přesilovka, kterou kluci zahráli takticky výborně. Díky ní jsme zkrátili soupeři čas na vyrovnání, navíc i po skončení přesilovky jsme drželi balónek ve své moci a vedení už jsme nepustili.

Poslední zápas o postup do prvního koše na nás čekali domácí Rokycany. Opět se nám povedl vstup do utkání a hned první šanci se nám povedlo využít. Soupeř chvíli poté ale vyrovnal. A následně nám zasadil smrtelnou ránu. V rozmezí dvou minut a jedenácti vteřin nám vstřelil pět branek a bylo de facto rozhodnuto. Kámen úrazu v této fázi byl především nedůraz před brankou, který nás dosud zdobil. Navíc se nám i přes několikeré varování a kreslení soupeřovo rozehrávky nepodařilo pokrýt střed hřiště, kde nám trestuhodně unikali soupeřovi hráči. I přes vylepšený výkon ve druhé polovině se nám nepodařilo utkání zdramatizovat, naopak soupeř ještě dvakrát udeřil a zaslouženě zvítězil 1:8.

I přes to, že se nám nepovedlo kýžený postup urvat, bych chtěl všechny kluky pochválit za předvedené výkony, zejména v prvních dvou zápasech. Jste navíc super parta, takže jsem si turnaj s vámi opravdu užil. Hodně štěstí do dalších zápasů chlapi, makejte dál a výsledky přijdou.  

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
KLUBOVÉ FOCENÍ

V pondělí 12. 11. 2018 proběhne od 16:00 na ZŠ Běžecká (Barevka) týmové focení klubu. Hráči nechť dorazí v týmovém oblečení (triko,...

 
Nabídka minidresíků

Hledáte ideální dárek k Vánocům nebo si jen chcete zvelebit auto či pokojík? Nabízíme jednu z možností ;-) Možnost objednávky zde.

 
Spolupráce s Tatranem Střešovice - turnaj ve švédském Göteborgu

Náš klub byl v rámci spolupráce osloven ohledně doplnění družstev Tatranu na mezinárodním turnaji ve švédském Göteborgu, jedná se o...

 
Provoz během podzimních prázdnin
 
Shrnutí - obě družstva mladších žáků o víkendu na place
 
Starší žáci letos poprvé v 1. výkonnostním koši
 
Informace pro kategorii přípravky
 
Informace pro kategorii mladších žáků
 
Informace k víkendu - mladší žáci
 
První turnaj mladších žáků
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS