Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Demolice Domažlic, poté oči zklamání s Rokycany

28.09.2016 | Robert Rampa

Jako na střelnici si museli připadat sokolovští florbalisté. Ve svém prvním zápase nového ročníku Divize se utkali s nevyzpytatelnými Domažlicemi. Obava z neštěstí byla zbytečná, Sokolovští přejeli svého soupeře rozdílem dvou tříd, výsledek 14:4 hovoří za vše. Zápas s Rokycany byl už jiné kafe. Přijel soupeř hrající o postup z ligy a na úrovni utkání to bylo znát. Těch čtyřicet fanoušků, kteří přijeli, viděli taktickou bitvu plnou fyzických soubojů. Především kvůli způsobu útoku Rokycan, kteří míčky nahazovali, podstoupili sokolovští obránci ve složení Abrhám-Růžek a Cink-Tesař mnoho náročných soubojů. V zápasech se představila nová, mladá krev. „Junioři Borolič, Cink a Vojáček se prezentovali na výbornou a pro tým přispěli velkým oživením, což se bude v sezoně projevovat víc a víc,“ byl spokojen hrající trenér Abrhám. 

Zápas proti Domažlicím ovládl Sokolov s velkým přehledem, jak fyzicky, tak technicky. Výborná zkouška pro nově utvořené lajny, do budoucna to je jenom pozitivní zpráva. V zápase si připsal gól a čtyři asistence kapitán Stejskal, na jeho nahrávky reagovali třikrát Abrhám a dvakrát Soukup. Jedovatou střelou k tyči se uvedl od mantinelu obránce Tesař, překvapit naprosto nečekanými střelami zády k bráně dokázal dvakrát David Ladžon. „Tohle nikdo nechápe, on na to má hrozné štěstí, ale říká tomu umění“ komentoval se smíchem spoluhráč, který si přál zůstat v anonymitě. Z úniku se prosadil také Rampa po spolupráci s juniorem Vojáčkem. Vojáček měl velice povedený zápas, v jeho prvním utkání dokázal k asistenci přidat také dva góly. Svou první branku komentoval slovy „tenhle gól se mi vůbec nelíbil, musím dát nějakej hezčí,“ což také udělal.

Proti Rokycanům se Sokolov dlouho nedokázal prosadit, až ve druhé třetině zavelel kapitán Stejskal a dvěma góly k tyči rozradostnil publikum v Karlových Varech. Gólově se z nájezdu prosadil Abrhám poté, co soupeř zfauloval unikajícího Boroliče. Přetahování o tři body nakonec rozhodly přesilové hry, respektive sokolovská oslabení v závěru utkání. Rokycany vstřelily dvě branky a zápas rozhodly (5:4 pro soupeře). Korigovat skóre už dokázal v samotném závěru druhým gólem Abrhám. O legitimnosti vyloučení můžeme diskutovat. „Zbytečná a někdy dost nesmyslná vyloučení od plzeňských rozhodčích! Zde chyběli zkušenosti z naší strany, do příštích zápasů ale skvělé poučení,“ zlobil se Abrhám.

„Vstup do sezony se podařil, s výkony jsem téměř spokojen. Famózní  výkon Stejskala, který byl vidět i statisticky v obou zápasech. Mrzí mě dva vlastní góly, které jsme si dali. Velmi dobře obstáli oba gólmani Motl i Heimerle, podpořili nás plno jistými zákroky,“ hodnotil celkově trenér Abrhám.

Kaňkami na víkendu jsou zraněný kotník Abrháma, achillova šlacha Soukupa. Doufejme, že se soupiska do příštího výjezdu na sever Čech dá do normálu. A děkujeme fanouškům, kteří nás přijeli podpořit!

Heimerle, Motl – Abrhám (5+2), Cink, Růžek (0+3), Tesař (1+1) – Stejskal (3+4), Ladžon (2+1), Horký (0+1), Vojáček (2+1), Borolič (2+0), Rampa (1+0), Šafránek, Hykš, Soukup (2+1)

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Letní příprava je za dveřmi

V sekci "letní příprava" naleznete tréninkové časy jednotlivých kategorií. 

 
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech
 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS