Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dorostenci prohráli oba zápasy pouze o jednu branku

28.09.2016 | Štěpán Mosler

V sobotu 24.9.2016 začala nová sezona pro tým dorostenců. Jelikož minulou sezonu se podařilo vybojovat postup, znamenaly první zápasy premiéru v 1. lize dorostenců. Oba dva zápasy se odehráli ve sportovní hale v Krupce a soupeři našich mladých nadějí byly Česká Lípa a Teplice.

V prvním zápase nás čekala Čeká Lípa. Proti favoritovi utkání byla zvolena taktika s nacvičenou zónovou obranou a s rychlými protiútoky. To se ukázalo jako dobrý tah, když soupeř ztroskotával na naší připravené obraně, kterou z brány podporoval golman Davídek. Českolipští se dlouho nemohli prosadit a z trpělivé hry jsme postupně získali vedení 2:0. To se bohužel nepodařilo udržet, když hosté srovnaly. Rozhozený soupeř však neudržel nervy na uzdě a díky využité dvojnásobné přesilovce jsme šli koncem 2. třetiny opět do vedení - 3:2. Začátek druhé třetiny nemohl začít lépe. Po dvou minutách hry vstřelil Marek Novák svoji druhou branku v zápase a vedení už tak bylo dvougólové. Ani to však nestačilo, když výpadek našich hráčů soupeř využil dvěma zásahy v rozmezí 14 sekund a hrálo se opět od znovu. Aby toho nebylo málo za několik minut naše soupeř využil přesilovku a šel po zvýšené aktivitě zaslouženě do vedení. Jenže tři minuty před koncem zápasu přišel druhý gól Nagyho, který přibížil náš tým k zaslouženému, alespoň bodovému zisku. Když už se zdálo, že remíza bude svítit na ukazateli skóre i po konci zápasu přišel pouhé dvě vteřiny před koncem utkání smrtící zásah hostů. Konečný výsledek tedy 5:6. I přes prohru se nám ale podařilo významně potrápit jednoho z favoritů celé soutěže.

Florbal Sokolov - FBC Česká Lípa 5:6

branky (asistence): 13:26 Štefan Nagy (Aleš Hoch)17:05 Jan Hlavsa (Martin Havlík)29:26 Marek Novák (Štefan Nagy)32:17 Marek Novák (Štefan Nagy),42:17 Štefan Nagy (Daniel Brožek)

Ve druhém zápase náš čekali Teplice. Tým, který měl být o něco slabším soupeřem, možná i proto přišlo drobné podcenění. Než jsme se stačili v utkání rozkoukat, prohrávali jsme o dvě branky. Narozdíl od prvního zápasu se nám nedařilo proměňovat vypracované příležitosti. To se povedlo až po 40 minutách hry Lejbovi. Hned o dvě minuty hry přišlo zdramatizování v podobě branky kapitána Nagyho, který snižoval na rozdíl jediné branky. To však bylo z naší strany bohužel vše, a tak i druhý zápas skončil rozdílem pouhé jediné branky.

Florbal Sokolov - Dynamo Teplice 3:2

branky (asistence): 40:17 Luděk Lejba (Štefan Nagy)42:52 Štefan Nagy

I přes prohry zaznamenali hráči dobrý vstup do soutěže a jejich výkon je určitým příslibem do dalších utkání.

Nejbližší utkání
Aktuální články
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky.