Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Elévové a přpravka mají za sebou víkendový turnaj v Liberci.

02.06.2016 | Filip Moravec

V pátek 27. května se vydali na dalekou cestu do Liberce elévové a přípravka. Zde se zúčastnili mezinárodního turnaje Nisa Open. Zažili jsme tři společné dny plné florbalu a také zábavy.

Den první

Brzké vstávání a odjezd v sedm hodin ráno. To asi pro nikoho nebyla zrovna příjemná záležitost, ale jinak to nešlo. Cesta proběhla hladce a v 10:30 jsme dorazili do Liberce. V 11:15 už nás po akreditaci a dalších organizačních věcech čekal první zápas. Ten odehrála přípravka s Athletics Praha. Ten mi svým způsobem ukázal, jak se asi bude vyvíjet další průběh turnaje. Prohra 0:5 mi přišla pro kluky za bojovný výkon krutá. Hned po tomto zápase jsme šli fandit elévům, kteří se postavili proti Florbal Ústí RED. Ani tým elévů nevstoupil do turnaje úplně ideálně po prohře 1:7. Po těchto dvou zápasech jsme se šli ubytovat. Zázemí našeho „bydliště“ na další tři dny nebylo úplně ideální, ale shodli jsme se, že na přespání to stačí. Po vybalení pár věcí a rozkoukání se na ubytovně jsme opět nabrali směr sportovní hala a připravovali se na naše další zápasy. Ten první v našem odpoledním programu sehrála starší kategorie proti Benešovu. Díky smolnému gólu na začátku utkání elévové dotahovali náskok soupeře, kterého zatlačili na jeho polovině a nakonec se jim díky dvěma gólům ve druhé polovině podařilo vybojovat první tři body pro Sokolov na Nise. V 15:50 se do svého druhého a zároveň posledního pátečního zápasu vrhla přípravka. Ta se postavila domácímu týmu FBC Liberec. Soupeř se sice dostal do vedení 2:0, ale my jsme díky bojovnému výkonu poměrně rychle stav utkání vyrovnali. Nadále to byl souboj o každý metr hřiště, ve kterém nakonec byli úspěšnější domácí, kteří zvítězili 3:5. Svým svěřencům jsem ale nemohl nic vytknout. Nasazení a bojovnost, to byli hlavní atributy hry, díky kterým dokázal Sokolov konkurovat všem soupeřům na turnaji. Poté nás čekala asi hodinová pauza před posledním zápasem, který odehráli elévové proti Předměřicím. Tyto prodlevy mezi zápasy jsme využívali na nabrání čerstvého vzduchu v okolí haly. V samotné „míčovce“ se totiž jen stěží dal najít čerstvý vzduch. Prostředí v hale připomínalo spíše saunu. Elévové odehráli s pozdějším vítězem skupiny důstojný zápas, za svůj výkon podpořený skvěle chytajícím brankářem se rozhodně nemohli stydět. Konečný výsledek byl 1:5. Poté jsme se odebrali na večeři do nedaleké restaurace, ve které bylo zařízeno stravování pro všechny týmy. Poté už následoval přesun na ubytovnu, následná procházka do obchodu pro nějaké dobroty a po opětovném přesunu na ubytovnu volná zábava na pokojích. První chvíle, kdy jsem si od dětí mohl odpočinout. Tím jsme zakončili náš první společný den v Liberci.

Den druhý

Na dopoledne jsme pro děti naplánovali návštěvu IQ landie, ve které se nejen děti, ale i dospělí pobavili a vyzkoušeli si několik zajímavých exponátů. Poté už ale následoval přesun do haly pro přípravku, ve které jsme strávili zbytek sobotního dne. V 11:45 se k zápasu proti Florbal Ústí WHITE postavila přípravka. Po skvělém úvodu a gólu na 1:0 jsme malinko polevili, dovolili soupeři otočit skóre a do tempa ze začátku utkání jsme se již nedostali. Konečný výsledek utkání byl 1:4. Poté následovala další pauza mezi zápasy a ve 13:25 už jsme s přípravkou nastupovali do dalšího utkání proti FA lvíčata. Proti soupeři z Mladé Boleslavi jsme si s chutí zastříleli, dali několik krásných gúolů a zvítězili 11:0. Až ve 14:15 nastoupili ke svému prvnímu sobotnímu zápasu elévové. Proti FBC Liberec Black elévové předvedli další skvělý výkon a vybojovali výhru 5:1. Další zápas nás čekal až v 17:10. Velmi dlouhou pauzu jsme strávili v prostoru kolem haly, kde jsme se s dětmi najedli, napili, nabrali energii do zbytku dne a také jsme se zabavili hraním her. Po zhruba dvou a půl hodinové pauze ke svému zápasu nastoupili elévové proti holkám z FBŠ Bohemians. Proti o hlavu větším holkám bylo velmi těžké pro naše kluky hrát, a tak jsme utrpěli prohru 0:7. Ihned po tomto utkání, po takřka čtyř hodinové pauze, nastoupila přípravka ke svému poslednímu sobotnímu utkání. Proti AC Sparta Praha Yellow bylo těžké hrát, přesto si myslím, že jsme soupeři pomohli k výhře 12:0 především naší odevzdaností a malou bojovností. Poté následoval přesun na večeři pro přípravku, elévové opět strávili čas mezi zápasy u haly. V 19:15 nastoupili proti Falcon. Silný soupeř, ale my jsme si i přes konečnou prohru 3:5 dokázali, že s každým soupeřem se dá hrát vyrovnaný zápas, když do toho člověk dá maximum. Po tomto zápase se na večeři přesunuli také elévové a poté už následoval přesun na ubytovnu a sledování finále Ligy mistrů. Co dělali děti, to už mě opět moc netrápilo. Byl jsem rád, že mám po náročném dni chvíli klidu.

Den třetí

Po brzkém vstávání následoval opět přesun do haly, kde čekal na přípravku od 8:25 poslední zápas na letošní Nise. Benešov se za celý zápas dostal k dvěma šancím, bohužel z nich vstřelil dva góly. Následoval drtivý tlak a dobývání benešovské branky. Celý zápas jsme odmakali, nechali jsme na hřišti poslední zbytky sil, Benešov jsme jasně přehráli, jen zakončení lehce pokulhávalo. Zápas jsme nakonec dovedli k remíze 2:2. Podle mě k remíze nezasloužené, protože za výkon v tomhle zápase jsme si tři body zasloužili. Elévové měli v neděli na programu dva zápasy. V 9:15 nastoupili proti Dobrušce, kterou přehráli a připsali si do tabulky další výhru 8:3. Poté jsme se odebrali na ubytovnu, kde jsme si sbalili všechny věci, naložili je do autobusu a vrátili se do haly. Při balení se za námi na ubytovnu vydali i někteří rodiče, kteří byli možná překvapeni, jaký „bordel“ dokáží jejich děti na pokoji udělat během tří dnů. V 10:55 čekal na elévy poslední zápas proti DDM Liberec „B“. Na soupeři jsme si smlsli a ukořistili další výhru v poměru 4:1. Tím jsme zakončili naši pouť turnajem a vydali se na cestu domů. Ta proběhla opět hladce a na Baníku už jsme děti předali svým rodičům.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří mi umožnili tento skvělý florbalový zážitek. Samozřejmě děkuji svému kolegovi Robertu Pitoňákovi, se kterým jsem spolupracoval celou sezónu, posbíral po jeho boku nové trenérské zkušenosti a který si na turnaji vzal pod svá křídla elévy. Dále si poděkování zaslouží rodiče, kteří nás podporovali, ať už přímo v hale, nebo z pohodlí domova sledovali na internetu výsledky našich zápasů. Na závěr bych chtěl složit velkou poklonu a poděkování řidiči Karlovi, který s námi vydržel tři dny bydlet na stejné ubytovně, podporoval nás při zápasech a ochotně nás vozil na zápasy. Doufám, že si tuto akci příští rok zopakujeme a že bude stejně úspěšná jako letos.

Trenér přípravky Filip Moravec.

Sestava přípravky: Josef Sekyra, Matěj Sedláček, Lukáš Novák, Terka Kruzselláková, Vítek Pečený, Dušan Parihuzič, Štěpán Lazebník

Sestava elévů: Lukáš Rada, Kryštof Pitoňák, David Troller, Šimon Stockner, Radim Šlechta, Jakub Tesař, Petr Koco

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Letní příprava je za dveřmi

V sekci "letní příprava" naleznete tréninkové časy jednotlivých kategorií. 

 
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech
 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS