Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ohlédnutí za skončenou sezónou divizního družstva mužů

20.04.2016 | Tomáš Abrhám

Po dlouhé době dokázal náš tým udržet přední příčky divize, prognózy nebyly příznivé, soupiska oproštěná o silná jména, o to krásnější je pocit zdaru pro všechny zúčastněné.

Dokázali jsme porazit každý tým v soutěži minimálně jednou ze dvou pokusů a kdyby nebylo zaváhání v Domažlicích, skončili bychom ještě výše. Já vím, na kdyby se nikdy nehrálo a nejspíš ani hrát nebude. Pro nás však historický úspěch, za který jsem každému z týmu vděčný. Nemuseli jsme spekulovat a kalkulovat na sestupových příčkách, naopak sčítání bodů nás drželo ve hře o pomyslnou bednu. 

Za poslední tři roky se tým hodně změnil, vyrostl a získal zkušenosti. Vždycky to bylo a předpokládám, že i bude, o přístupu. Sport jako každý jiný, chceš makat - můžeš vítězit, je jedno jaká jména zdobí soupisku. Když nic jiného, tak přesně toto si odnesu ze sezóny 2015/2016. Jestli se v Sokolově můžeme něčím pyšnit, pak je to pojem Tým. Tohle pokaždé bude znít jako klišé, my jsme to však přetvořili v rutinu a ,,týmovost“ je jednoduše základní téma úspěchu, naučili jsme se spolu prohrávat, což se nám teď začíná vracet.

Tento rok naplno zafungovala spolupráce s Karlovými Vary, skoro poloviny zápasů se zúčastnili Kuba Černý, Tomáš Růžek a brankář Pavel Novotný. Silná výztuha kostry týmu, klukům musím poděkovat za jejich ochotu jezdit i na daleké výjezdy a hlavně za předvedené výkony! 

Brankáři jsou kapitola sama pro sebe. Lidé, kteří se trošku vymykají běžnému standardu. Chemie v Sokolově zafungovala a brankářská dvojice v podobě Ondry Motla a Pavla Novotného stojí za většinou výher. Je to jednoduché, jakmile to funguje v bráně, je první podmínka k úspěchu splněna. A u nás to klapalo, co prošlo za záda srovnané obrany, to ještě muselo překonat je dva, tam většina střelců ztroskotala. Jejich +- 80% úspěšnost hovoří jasně.

V produktivitě konečně došlo k výraznému zlepšení a do tabulky střelců začali významně promlouvat Stejskal s Konvalinou, kteří se minulé ročníky drželi mírně zpátky. Střelec Soukup prožil smolnou sezónu se zraněním kolene, i tak přispěl významnou měrou do statistik. V první dvacítce kanadského bodování se nám umístili tři hráči, což je vzhledem k historii významný dílčí úspěch. Tuto tabulku se nám podařilo dokonce i ovládnout!

Z pohledu trenéra nemůžu být jinak než spokojený. Je tu stále spousta práce  po taktické stránce, až se zlepší tento aspekt můžeme pomýšlet i na boj o vyšší ligu, tím jsem si skoro jistý.

Chci poděkovat věrným fanouškům, i klukům ze spřáteleného fotbalového týmu Raptors, kteří nám pomohli z tribuny vyhrát pár důležitých zápasů. Samozřejmě také celému vedení a klukům co nám pomáhali s pořádáním domácích zápasů.

 

Soupiska mužstva A uplynulé sezóny : Brankáři – Motl, Novotný, obránci : Tesař, Petrák, Slavík, Matějka, Růžek, Brandl, útok: Stejskal, Ladžon, Abrhám, Soukup, Konvalina, Rampa, Batista, Hykš, Černý Jakub, Krenkel Tomáš,

 

Kanadské bodování divize po základní části :

1.Tomáš Abrhám: 19 zápasů, 38 branek, 38 asistencí – 76 KB

16. Lukáš Konvalina: 22 zápasů 22 branek, 14 asistencí- 36 KB

18. Jakub Stejskal: 22 zápasů  20 branek, 14 asistencí- 34 KB    

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech

Dne 19. 1. 2019 pokračovala liga st. žáků, tentokráte dějištěm byla hala ve Štáhlavech. 

 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
Nabídka minidresíků
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS