Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ohlédnutí za skončenou sezónou divizního družstva mužů

20.04.2016 | Tomáš Abrhám

Po dlouhé době dokázal náš tým udržet přední příčky divize, prognózy nebyly příznivé, soupiska oproštěná o silná jména, o to krásnější je pocit zdaru pro všechny zúčastněné.

Dokázali jsme porazit každý tým v soutěži minimálně jednou ze dvou pokusů a kdyby nebylo zaváhání v Domažlicích, skončili bychom ještě výše. Já vím, na kdyby se nikdy nehrálo a nejspíš ani hrát nebude. Pro nás však historický úspěch, za který jsem každému z týmu vděčný. Nemuseli jsme spekulovat a kalkulovat na sestupových příčkách, naopak sčítání bodů nás drželo ve hře o pomyslnou bednu. 

Za poslední tři roky se tým hodně změnil, vyrostl a získal zkušenosti. Vždycky to bylo a předpokládám, že i bude, o přístupu. Sport jako každý jiný, chceš makat - můžeš vítězit, je jedno jaká jména zdobí soupisku. Když nic jiného, tak přesně toto si odnesu ze sezóny 2015/2016. Jestli se v Sokolově můžeme něčím pyšnit, pak je to pojem Tým. Tohle pokaždé bude znít jako klišé, my jsme to však přetvořili v rutinu a ,,týmovost“ je jednoduše základní téma úspěchu, naučili jsme se spolu prohrávat, což se nám teď začíná vracet.

Tento rok naplno zafungovala spolupráce s Karlovými Vary, skoro poloviny zápasů se zúčastnili Kuba Černý, Tomáš Růžek a brankář Pavel Novotný. Silná výztuha kostry týmu, klukům musím poděkovat za jejich ochotu jezdit i na daleké výjezdy a hlavně za předvedené výkony! 

Brankáři jsou kapitola sama pro sebe. Lidé, kteří se trošku vymykají běžnému standardu. Chemie v Sokolově zafungovala a brankářská dvojice v podobě Ondry Motla a Pavla Novotného stojí za většinou výher. Je to jednoduché, jakmile to funguje v bráně, je první podmínka k úspěchu splněna. A u nás to klapalo, co prošlo za záda srovnané obrany, to ještě muselo překonat je dva, tam většina střelců ztroskotala. Jejich +- 80% úspěšnost hovoří jasně.

V produktivitě konečně došlo k výraznému zlepšení a do tabulky střelců začali významně promlouvat Stejskal s Konvalinou, kteří se minulé ročníky drželi mírně zpátky. Střelec Soukup prožil smolnou sezónu se zraněním kolene, i tak přispěl významnou měrou do statistik. V první dvacítce kanadského bodování se nám umístili tři hráči, což je vzhledem k historii významný dílčí úspěch. Tuto tabulku se nám podařilo dokonce i ovládnout!

Z pohledu trenéra nemůžu být jinak než spokojený. Je tu stále spousta práce  po taktické stránce, až se zlepší tento aspekt můžeme pomýšlet i na boj o vyšší ligu, tím jsem si skoro jistý.

Chci poděkovat věrným fanouškům, i klukům ze spřáteleného fotbalového týmu Raptors, kteří nám pomohli z tribuny vyhrát pár důležitých zápasů. Samozřejmě také celému vedení a klukům co nám pomáhali s pořádáním domácích zápasů.

 

Soupiska mužstva A uplynulé sezóny : Brankáři – Motl, Novotný, obránci : Tesař, Petrák, Slavík, Matějka, Růžek, Brandl, útok: Stejskal, Ladžon, Abrhám, Soukup, Konvalina, Rampa, Batista, Hykš, Černý Jakub, Krenkel Tomáš,

 

Kanadské bodování divize po základní části :

1.Tomáš Abrhám: 19 zápasů, 38 branek, 38 asistencí – 76 KB

16. Lukáš Konvalina: 22 zápasů 22 branek, 14 asistencí- 36 KB

18. Jakub Stejskal: 22 zápasů  20 branek, 14 asistencí- 34 KB    

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
KLUBOVÉ FOCENÍ

V pondělí 12. 11. 2018 proběhne od 16:00 na ZŠ Běžecká (Barevka) týmové focení klubu. Hráči nechť dorazí v týmovém oblečení (triko,...

 
Nabídka minidresíků

Hledáte ideální dárek k Vánocům nebo si jen chcete zvelebit auto či pokojík? Nabízíme jednu z možností ;-) Možnost objednávky zde.

 
Spolupráce s Tatranem Střešovice - turnaj ve švédském Göteborgu

Náš klub byl v rámci spolupráce osloven ohledně doplnění družstev Tatranu na mezinárodním turnaji ve švédském Göteborgu, jedná se o...

 
Provoz během podzimních prázdnin
 
Shrnutí - obě družstva mladších žáků o víkendu na place
 
Starší žáci letos poprvé v 1. výkonnostním koši
 
Informace pro kategorii přípravky
 
Informace pro kategorii mladších žáků
 
Informace k víkendu - mladší žáci
 
První turnaj mladších žáků
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS