Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ohlédnutí za skončenou sezónou divizního družstva mužů

20.04.2016 | Tomáš Abrhám

Po dlouhé době dokázal náš tým udržet přední příčky divize, prognózy nebyly příznivé, soupiska oproštěná o silná jména, o to krásnější je pocit zdaru pro všechny zúčastněné.

Dokázali jsme porazit každý tým v soutěži minimálně jednou ze dvou pokusů a kdyby nebylo zaváhání v Domažlicích, skončili bychom ještě výše. Já vím, na kdyby se nikdy nehrálo a nejspíš ani hrát nebude. Pro nás však historický úspěch, za který jsem každému z týmu vděčný. Nemuseli jsme spekulovat a kalkulovat na sestupových příčkách, naopak sčítání bodů nás drželo ve hře o pomyslnou bednu. 

Za poslední tři roky se tým hodně změnil, vyrostl a získal zkušenosti. Vždycky to bylo a předpokládám, že i bude, o přístupu. Sport jako každý jiný, chceš makat - můžeš vítězit, je jedno jaká jména zdobí soupisku. Když nic jiného, tak přesně toto si odnesu ze sezóny 2015/2016. Jestli se v Sokolově můžeme něčím pyšnit, pak je to pojem Tým. Tohle pokaždé bude znít jako klišé, my jsme to však přetvořili v rutinu a ,,týmovost“ je jednoduše základní téma úspěchu, naučili jsme se spolu prohrávat, což se nám teď začíná vracet.

Tento rok naplno zafungovala spolupráce s Karlovými Vary, skoro poloviny zápasů se zúčastnili Kuba Černý, Tomáš Růžek a brankář Pavel Novotný. Silná výztuha kostry týmu, klukům musím poděkovat za jejich ochotu jezdit i na daleké výjezdy a hlavně za předvedené výkony! 

Brankáři jsou kapitola sama pro sebe. Lidé, kteří se trošku vymykají běžnému standardu. Chemie v Sokolově zafungovala a brankářská dvojice v podobě Ondry Motla a Pavla Novotného stojí za většinou výher. Je to jednoduché, jakmile to funguje v bráně, je první podmínka k úspěchu splněna. A u nás to klapalo, co prošlo za záda srovnané obrany, to ještě muselo překonat je dva, tam většina střelců ztroskotala. Jejich +- 80% úspěšnost hovoří jasně.

V produktivitě konečně došlo k výraznému zlepšení a do tabulky střelců začali významně promlouvat Stejskal s Konvalinou, kteří se minulé ročníky drželi mírně zpátky. Střelec Soukup prožil smolnou sezónu se zraněním kolene, i tak přispěl významnou měrou do statistik. V první dvacítce kanadského bodování se nám umístili tři hráči, což je vzhledem k historii významný dílčí úspěch. Tuto tabulku se nám podařilo dokonce i ovládnout!

Z pohledu trenéra nemůžu být jinak než spokojený. Je tu stále spousta práce  po taktické stránce, až se zlepší tento aspekt můžeme pomýšlet i na boj o vyšší ligu, tím jsem si skoro jistý.

Chci poděkovat věrným fanouškům, i klukům ze spřáteleného fotbalového týmu Raptors, kteří nám pomohli z tribuny vyhrát pár důležitých zápasů. Samozřejmě také celému vedení a klukům co nám pomáhali s pořádáním domácích zápasů.

 

Soupiska mužstva A uplynulé sezóny : Brankáři – Motl, Novotný, obránci : Tesař, Petrák, Slavík, Matějka, Růžek, Brandl, útok: Stejskal, Ladžon, Abrhám, Soukup, Konvalina, Rampa, Batista, Hykš, Černý Jakub, Krenkel Tomáš,

 

Kanadské bodování divize po základní části :

1.Tomáš Abrhám: 19 zápasů, 38 branek, 38 asistencí – 76 KB

16. Lukáš Konvalina: 22 zápasů 22 branek, 14 asistencí- 36 KB

18. Jakub Stejskal: 22 zápasů  20 branek, 14 asistencí- 34 KB    

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Letní příprava je za dveřmi

V sekci "letní příprava" naleznete tréninkové časy jednotlivých kategorií. 

 
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech
 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS