Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Starší žáci? Tak tohle jsem nečekal… aneb můj první trenérský výjezd do Šťáhlav

11.04.2016 | Robert Rampa

„Dej si budíka na sedmou, ráno ti pošlu sestavu a instrukce,“ byla věta, která rozhodla o mé sobotě. Myslel jsem si, že jedu se šestnácti dětmi na výlet, vracel jsem se šestnácti puberťáky zmožen až na kost. Za jeden jediný den jsem pochopil, co čtrnáctiletí, technologicky znalí experti, dokážou, že jejich hranice nekončí. 

Nebyl by to správný výjezd, kdyby někdo nezaspal (Viď Máro). Dvacetiminutovka čekání naštěstí nebyla žádným problémem. Teď už jen vybrat správná místa k sezení a najít si obětního beránka, na jehož účet se budou bavit, nebo dlouho hledat správnou polohu na spaní. Jen se nesmí naštvat řidič Karel, to by byl průšvih, ještě by odmítl cestou zpět zastavit v KFC. Jízda uběhne opravdu rychle.

Na místě se na nic nečeká, žáci se rychle převlíkají, snaží se zjistit sestavu. Jen Messimu (Tomáš Vácha) je to asi jedno, když mě poprosil, zda by si z mého bloku mohl utrhnout papír, půjčit si tužku, že by si rád maloval. Výsledné dílo jsem bohužel neviděl.

První zápas proti Varům se vyvíjel velmi slibně, vedli jsme 3:1, byli lepší jak v osobních soubojích, tak v rychlosti. Pak hráči Varů zabrali, podpořeni jejich trenérským štábem a úřednickými kroky, stížnostmi u rozhodčích. Utkání jsme nakonec prohráli 3:4, výborným výkonem se v bráně ale předvedl Dan Radkov. Bez něj bychom šanci neměli. Krásný gól skoro jak z extraligy vstřelil nenápadný, drobný Kryštof. Tak šikovné ruce jsem u tak malého hráče ještě neviděl. Jsem si jistý, kdyby kluci dokázali udržet nervy na uzdě, pustit se bezdůvodného strachu, Vary by neměly šanci. Rozčilování, obavy a uraženost totiž zápasy nevyhrávají.

Na zápas s Domažlicemi všichni natěšeně čekali. Přece jenom je to soupeř, s kterým ještě ani jednou během těch let nevyhráli. Prostor v první obraně dostal, vedle jistého Sýse, Vojta Vít. Svou jednoduchou hrou a perfektními obrannými zákroky zachraňoval občasné chyby v rozehrávce svých spoluhráčů. Vojta si místo v první lajně vybojoval a už jej po právu nepustil. O výsledek se borci museli rvát až do konce, po zápase jim však na tváři hrál úsměv. „Jeden z nejlepších zápasů, co jsme odehráli,“ hodnotil kapitán Riedl. Výhru 6:5 doprovázely veliké emoce, tak moc jsme chtěli vyhrát! Nakonec se to i po důležitém vyrovnávacím gólu Hájka a dvou dělovkách „minimosliho“ Hlavsy podařilo. „Jsem hvězda, kdybys to nevěděl,“ řekl mi během turnaje skromný Hlavsa. Skoro jako bych slyšel jeho bratra. Za tento zápas (a vlastně za celý turnaj) musím pochválit také třetí lajnu bratrů Doubků, Péti Hocha a Vrbického, odmakali každé střídání a pilně plnili všechny pokyny.

Poslední zápas proti Keriu z Plzně nedopadl úplně nejlépe. Prohra 2:8 všechny bolela, vidět to bylo už během zápasu, kdy hráči rezignovali, zapomněli na důstojnost a spoustu soubojů nehráli tak, jak by jinak hráli. O tomto zápase nemá cenu moc mluvit, snad jen, že spojení dvou sólistů Riedla a Hlavsy nakonec přineslo ovoce, když pochopili, že nahrát kámošovi a dostat nahrávku zpátky je výhodnější a lepší, než se snažit uhrát všechno sám.

Je těžké vypíchnout všechny dobré momenty, když máte v týmu šestnáct hráčů. Ale ať už to byl výkon Jirky Pokorného, který vychytal Domažlice, nebo neúnavných centrů Martina s Rachunkem, obránců Ály s Vrbickým, Terky Lejbové, která se ničeho nebála, Messiho, jehož bojovnost v rozích přinesla klukům několik gólových šancí, všichni do jednoho makali, ukázali velkou bojovnost a svým výkonem mi udělali krásnou sobotu ve Šťáhlavech.

Výjezd jsme korunovali zajížďkou do KFC a skvělou hrou „Radši bys“, ve které jsme řešili, zda by člověk vypil raději sklenici zkaženého vína, nebo snědl 300 donutů během čtyř hodin, zda by se člověk raději uměl teleportovat, nebo vidět skrz zdi.

Zdravím Voldemorta (celý tým pochopí), všechny rodiče, kteří nás po facebooku podporovali a těším se zase někdy.

 
Nejbližší utkání
Aktuální články
Letní příprava je za dveřmi

V sekci "letní příprava" naleznete tréninkové časy jednotlivých kategorií. 

 
Tréninky během jarních prázdnin

Během jarních prázdnin, tj. v týdnu od 18.2.2019, se uskuteční pouze žlutě podbarvené tréninky. 

 
Tréninky během pololetních prázdnin

Z důvodu pololetních prázdnin se v pátek 1.2.2019 neuskuteční trénink na gymnáziu, tréninky na "šestce" se konají.

 
Ligový turnaj st. žáků ve Štáhlavech
 
Nabídka campů o letních prázdninách v Tatranu
 
Soustředění mládeže
 
Superliga v Plzni
 
Tour de Club
 
Prodej skladových věcí fanshopu
 
KLUBOVÉ FOCENÍ
 
 
TJ Baník Sokolov - kontakt: klub@florbalsokolov.cz RSS